موضوع: "متفرقه"

كتابشناسى امام حسن مجتبى (علیه السلام)

18ام آذر, 1394

كتابهاى خطّى فارسى

1. امام حسن مجتبى
جواد محدثى.
2. تاريخ امام حسن مجتبى
كامل سليمان, ترجمه بدرالدين كتابى (م1408ق) (اين, ترجمه الحسن بن على , دراسة و تحليل است).
3. خلافتنامه امام حسن
ميرزا عليخان خاموش يزدى
(1287 ـ 1379ق) (اين كتاب در
هيجده هزار بيت است).
الذريعه, ج7, ص238; نقباء البشر, ج4, ص1410.
4. زندگانى حضرت امام حسن مجتبى
ابوالقاسم سحاب (1304ـ 1376ق).
5. سيره سياسى امام مجتبى
سيد احمد خاتمى.

كتابهاى چاپى فارسى در باره امام حسن و امام حسين 

1. امام حسن و امام حسين }
آيت اللّه علامه سيد محسن امين عاملى (1284 ـ 1371ق), ترجمه وزارت ارشاد اسلامى, چاپ پنجم, تهران, وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى, 1366, وزيرى, 312ص.
2. امام حسن و امام حسين }
محمدرضا مصرى, ترجمه محمد واصف گيلانى (1345 ـ 1417ق), قم, دارالنشر اسلام, 1343, رقعى, 206ص.
3. امام حسن و امام حسين
حسن سعيد (1337ـ1416ق), تهران, كتابخانه مسجد چهلستون, 1352, رقعى,40ص.
4. بر امام حسن و امام حسين چه گذشت؟
سيد محمد حسن موسوى كاشانى, قم, انتشارات زاهدى, 1372ش 1414/ق, وزيرى, 240ص.
5. تحرير الشهادتين (شرح زندگانى و شهادت حسنين })
عبدالعزيز بن ولى اللّه دهلوى (1159ـ 1239ق), ترجمه محمد سلامة اللّه كشفى بن شيخ بركة اللّه بدايونسى كانپورى (م1281ق), چاپ سوم, لكهنو, 1882م.
رك: ادبيات فارسى بر مبناى تأليف استورى,ج2,ص965و966 (اين كتاب ترجمه و شرح سرّ الشهادتين است, كه به زبان اردو بوده و در سهرنپور به سال 1296ق به چاپ رسيده است).
6. سياسة السبطين يا صلح امام مجتبى و قيام سيدالشهداء
فاضل ورسى افغانى, قم, 1369, وزيرى, 400ص.
7. صلح امام حسن و قيام امام حسين
گروه نويسندگان, قم, مؤسسه در راه حق, 1356, رقعى, 37ص.
8. مصائب السبطين
ملاعلى اصغر بن على اكبر نيّر بروجردى, چاپ تبريز, 2ج, 171«107ص.

اشتراک گذاری این مطلب!

پیام رهبر انقلاب به مناسبت شهادت سردار همدانی

18ام مهر, 1394

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی شهادت سردار سرافراز شهید حسین همدانی را تبریک و تسلیت گفتند.

به گزارش «تابناک» متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

شهادت سردار سرافراز، شهید حسین همدانی را به خانواده‌ی گرامی و بازماندگان و دوستان و همرزمانش و به مجموعه پر افتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک و تسلیت میگویم. این رزمنده‌ی قدیمی و صمیمی و پر تلاش، جوانی پاک و متعبّد خود را در جبهه‌های شرف و کرامت، در دفاع از میهن اسلامی و نظام جمهوری اسلامی گذرانید و مقطع پایانی عمر با برکت و چهره‌ی نورانی خود را در دفاع از حریم اهل‌بیت علیهم‌السلام و در مقابله با اشقیای تکفیری و ضد اسلام سپری کرد، و در همین جبهه‌ی پر افتخار به آرزوی خود یعنی جان دادن در راه خدا و در حال جهاد فی سبیل الله نائل آمد و فضل و رحمت الهی بر او گوارا باد.

صف استوار آرزومندان این موهبت و کمربستگان راه جهاد و شهادت در ایران اسلامی و در سپاه و همه‌ی نیروهای مسلّح جمهوری اسلامی، صفّی بلند و بنیانی مرصوص است: و منهم من ینتظر و ما بدّلوا تبدیلا. رحمت خدا بر شهید همدانی و بر همه‌ی مجاهدان راه حق.

سیّد علی خامنه‌ای

اشتراک گذاری این مطلب!

شهادتت مبارک

18ام مهر, 1394

پروار از ملک به ملکوت جز برپرندگان سبک بار میسر نمی شود  ومرغ سبک بار پرندهای است که از همه تعلقات می گذارد تاجواز پرواز بیابند وشهید است مصداق اکمل مسافر ملکوتی

سردار سرتیپ پاسدار حسین همدانی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و مستشاران ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدافعان حرم در طول سال های گذشته که نقش تعیین کننده ای در حفظ و حراست حرم حضرت زینب (س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در جنگ تروریستی سوریه داشت ، عصر روز پنجشنبه حین انجام ماموریت های مستشاری در حومه شهر حلب به دست تروریست های داعشی به شهادت رسید.

اشتراک گذاری این مطلب!

روز جهانی کودک

16ام مهر, 1394

روز 16 مهر برابر با 8 اکتبر روز جهانی کودک نام دارد.

با این شعار وبا ارزشی که ما ایرانی ها به خانه وافراد خانواده قائلیم ارزش این عضو خانواده کاملا مشخص می گردد و بایدبه این عضو توجه ویژه نمود. عضوی که اگر چه امروز کودک است و معصوم ،اما فردا بزرگ است ومسئول و خود تربیت کننده ی نسلی جدید، نسلی که روز به روز مسیرش عوض می شود.

کودکی که امروز ریشه ی خانوادگی اصیل دارد بین دو تضاد گرفتار است ،یک سو ته مانده ی ارزشهای نیک قدیمی و از سوی دیگر گرایشهای مد امروزی، گرایشهای تمدن ماشینی شدن. او نمی داند چه کند، ما باید حامی اش باشیم ،او چون موم در دست ماست، خمیر وجود ش با ما شکل می گیرد بیائید او را همراه با اصول صحیح دینی و عرفی تربیت کنیم وچگونه زندگی کردن را به او بیاموزیم.

اشتراک گذاری این مطلب!

16مهر«صدور بيانيه "امام خميني" به سران دول اسلامي براي بسيج عليه رژيم صهيونيستي (1352 ش)»

16ام مهر, 1394

در هشتمين روز از ماه رمضان 1393 ق برابر با 14 مهر 1352 ش، ارتش‏هاي مصر و سوريه با هماهنگي يكديگر به نيروهاي اسرائيلي مستقر در كانال سوئز و ارتفاعات جولان حمله كردند و اين دو منطقه اشغال شده توسط صهيونيست‏ها را باز پس گرفتند. در اين جنگ كه به نام “جنگ رمضان” موسوم شد شكستن خط بارلو در صحراي سينا به عنوان يكي از افتخارات ارتش مصر ثبت گرديد. دولت عراق با درخواست ايجاد رابطه با ايران، مسأله باز كردن جبهه جديدي عليه اسرائيل را مطرح نمود. دولت ايران در اولين عكس‏العمل خود از درگيري اعراب و اسرائيل صرفاً اعلام نگراني كرد. در اين موقعيت، امام خميني در اعلاميه‏اي به دول و ملل اسلامي، از همگان و خصوصاً دول عربي خواستند كه با توكل به خداي متعال و تكيه بر قدرت لايزال، همه قوا و نيروي خويش را بسيج سازند و در اين جهاد مقدس شركت كنند. امام خميني(ره) همچنين در اين پيام از دولت‏هاي نفت‏خيز اسلامي خواستند كه از نفت و ديگر امكاناتي كه در اختيار دارند به عنوان حربه عليه اسرائيل و استعمارگران استفاده كنند. از ديدگاه حضرت امام، ملت اسلام به حكم وظيفه انساني و اخوت و طبق موازين عقلي و اسلامي، موظف بودند همه نوع همكاري و فداكاري را در اين راه مبذول دارند.

اشتراک گذاری این مطلب!

پاسخ سخت و خشن ایران به‌ آل‌سعود چگونه است؟

16ام مهر, 1394


پس از فاجعه منا “حضرت آیت‌الله خامنه‌ای” رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا در جمع دانشجویان دانشگاه علوم دریایی نداجا فرمودند؛ کوچکترین بی‌احترامی به پیکرهای مطهر و یا حجاج پاسخ سخت و خشن جمهوری اسلامی ایران را درپی خواهد داشت. پس از بیانات مقام معظم رهبری این سوال مطرح می‌شود که ابعاد پاسخ سخت و خشن جمهوری اسلامی ایران چیست و سعودی‌ها در چه حوزه‌هایی از پاسخ سخت و خشن جمهوری اسلامی ایران متاثر می‌شوند. یکی از ابعادی که درباره پاسخ سخت و خشن جمهوری اسلامی ایران دیده می‌شود، توان بازدارندگی و نظامی کشورمان بوده که در ابعاد مختلف می‌تواند به همراه داشته باشد

**پاسخ‌های سخت و خشن در حوزه نظامی

** پاسخ موشکی ایران

یکی از نقاط مثبت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران توان موشکی بالای کشورمان در منطقه غرب آسیا است و امروز کشورمان با داشتن هزاران موشک و راکت توانمندی‌های بالقوه و بالفعلی دارد. اگر نگاهی به توپولوژی عربستان در منطقه غرب آسیا داشته باشیم از مسیر آبی (خلیج فارس) هم مرز جمهوری اسلامی ایران بوده و جمهوری اسلامی ایران می‌تواند انواع موشک‌ها را برای ضربه زدن به زیرساخت‌های حیاتی عربستان به کار ببرد.

وسعت عربستان بیش از 2 میلیون و 140 هزار کیلومتر با جمعیت کمتر از 30 میلیون نفر بوده که استان‌های “ناحیه شرقیه"، “عسیر"، “نجران” و “جیزان” جزو استان‌های راهبردی و درآمدزا برای سعودی‌ها محسوب می‌شود. البته “ریاض” و شهرهای مرکز نیز شرایط ویژه‌ای دارند که شلیک چند موشک می‌تواند تمام استان‌های عربستان را ملتهب کند.

موشک‌های کلاس‌های مختلف ایران در ابعاد، برد و قدرت‌های تخریب گوناگون همچون “زلزال"، “خلیج فارس"، “فاتح 110″، “قیام"، “شهاب 2″، “شهاب 3″، “قدر F"، “سجیل"، “یاعلی"، “هرمز 1 و 2″ می‌توانند تمام منافع زیرساختی، راهبردی و اقتصادی را هدف قرار دهند که از جمله آنها می‌توان به هدف قراردادن شرکت نفتی “آرامکو"، “تاسیسات نفتی"، “نیروگاه‌های برق"، ساختمان‌های حساس و حیاتی آل سعود اشاره کرد.

سه استان “نجران"، “جیزان” و “عسیر” و همچنین “ریاض” پایتخت عربستان شدیدا در تیررس موشک‌های قدرتمند جمهوری اسلامی ایران هستند.


**لانچر موشک‌های حزب الله برای عوامل سعودی دردسرآفرین خواهد بود

دومین محور پاسخ جمهوری اسلامی ایران از جانب محور مقاومت در منطقه غرب آسیاست. حزب‌الله لبنان امروز با لانچرهای موشک‌هایی که در اختیار دارد، می‌تواند عوامل سعودی را در تمام منطقه دچار مشکل کند. هزاران نفری که دل در گرو انقلاب اسلامی دارند، آماده‌اند تا پاسخی درخور توجه به عربستان بدهند؛ طبق برآوردهای انجام شده، حزب‌الله با ذخایر موشکی که دارد می‌تواند روزانه 1200 موشک روی لانچر بفرستد و این توانمندی می‌تواند سعودی و متحدان آن را به دردسر بیندازد. ضمن آنکه کماندوهای حزب الله را نیز نباید دست کم گرفت زیرا از سال 2006 تا کنون در جنگ‌های منطقه‌ای با رژیم صهیونیستی و عوامل داعش جنگیدند و بیش از هرزمان پختگی و تجربه مقابله با عوامل ارتجاعی را دارند.


** خلیج فارس و قدرت بلامنازع سپاه پاسداران

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی دریایی سپاه توانسته با مدیریت بکار بردن انواع تاکتیک‌ها و ادوات نظامی در نبرد ناهمگون دست بالایی داشته باشد و به گفته “دریادار فدوی” این توانمندی برای مقابله با آمریکا تدارک دیده شده و نه عربستان. اما اگر نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری سعودی از خلیج فارس بخواهند عبور کنند در زمان پاسخ سخت و خشن جمهوری اسلامی ایران با “مشت آهنین” سپاه پاسداران انقلاب اسلامی وخصوصا نیروی دریایی سپاه (ندسا) مواجه می‌شوند و این موضوع ترانزیت نفت و اقتصاد سعودی را با مشکل جدی مواجه می‌کند.


اشتراک گذاری این مطلب!

مذاکره آمریکا با ایران برای نفوذ است/مذاکره با آمریکا ممنوع است

16ام مهر, 1394

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روزچهارشنبه در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از خانواده های آنان و همچنین خانواده های شهدای این نیرو، با اشاره به نقش جوانان انقلابی نیروی دریایی سپاه و جوانان شجاع جنوب در تأمین امنیت دریا و ایجاد رعب در دشمن، تاکید کردند: دشمنان به دنبال تغییر محاسبات مسئولان و تغییر افکار مردم بویژه جوانان هستند و همه باید هوشیار و بیدار باشند.

فرمانده کل قوا باتأکید بر اینکه ناکامی های دشمن در داخل و در منطقه، به برکت هوشیاری و آمادگی و عزم جوانان انقلابی و اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه بوده است، خاطرنشان کردند: بر همین اساس بیشترین تلاش و برنامه ریزی قدرتهای استکباری، برای دشمنی با نظام اسلامی ایران است و ادعای آمریکا برای مذاکره با ایران نیز در همین چارچوب و برای نفوذ، است.
رهبر انقلاب اسلامی با انتقاد از عده ای سهل انگار و سهل اندیش در داخل که متوجه ابعاد و عمق این موضوع نیستند، افزودند: در کنار این افراد سهل اندیش، بی خیالان جامعه و افرادی هم هستند که به مصالح و منافع ملی کشور هیچ اهمیت و توجهی ندارند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به طرح برخی مسائل از جانب افراد سهل اندیش و سهل انگار درخصوص مذاکره با آمریکا، گفتند: این افراد می گویند چگونه است که حضرت علی علیه السلام و حضرت امام حسین علیه السلام با دشمنان خود مذاکره کردند اما اکنون با مذاکره با آمریکا مخالفت می شود؟
ایشان در پاسخ به این شبهه افزودند: چنین تحلیلی درخصوص مسائل تاریخ اسلام و مسائل کشور، نهایت ساده اندیشی است زیرا حضرت علی علیه السلام با زبیر و حضرت امام حسین علیه السلام با عمر بن سعد، مذاکره به معنای امروز یعنی معامله نکردند بلکه هر دوی این بزرگواران به طرف مقابل خود نهیب زدند و آنها را نصیحت به خداترسی کردند.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: متأسفانه عده ای برای توجیه مذاکره جمهوری اسلامی ایران با شیطان بزرگ، با نگاهی عوامانه، اینگونه مسائل را در روزنامه ها، سخنرانی ها و فضای مجازی مطرح می کنند، که کاملاً اشتباه است.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه ایران هیچ مخالفتی با اصل مذاکره با کشورها، اعم از اروپایی و غیراروپایی ندارد، خاطرنشان کردند: اما در مورد آمریکا موضوع متفاوت است زیرا آنها تعریفی که از مذاکره با جمهوری اسلامی ایران کرده اند، به معنای نفوذ و باز کردن راه برای تحمیل است.
ایشان با اشاره به همراهی و همکاری آمریکا و جریان صهیونیستیِ ضد بشریت، تأکید کردند: مذاکره با آمریکا به معنای باز کردن مسیر برای نفوذ در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی کشور است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مذاکرات اخیر هسته ای گفتند: در این مذاکرات، طرف مقابل، تلاش داشت، از هر فرصتی برای نفوذ استفاده کند و حرکتی بر خلاف منافع ملی کشور انجام دهد، البته مذاکره کنندگان ایرانی، حواسشان جمع بود، اما بالاخره آمریکاییها در جاهایی فرصت پیدا کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای گفتند: مذاکره با آمریکا ممنوع است زیرا این مذاکره نه تنها هیچ نفعی ندارد بلکه ضررهای بیشماری نیز دارد.
رهبر انقلاب گفتند: شرایط کنونی از لحاظ فعالیت ها و تلاشهای دشمنان جمهوری اسلامی که ما بر آنها احاطه اطلاعاتی نیز داریم، مقطع مهمی است زیرا آنها به دنبال تغییر محاسبات مسئولان و تغییر افکار مردم درخصوص مسائل انقلابی، دینی و مصالح ملی کشور هستند.
ایشان با تأکید بر اینکه در موضوع تغییر افکار مردم، هدف اصلی جوانها هستند، جوانان را به هوشیاری بیش از پیش فراخواندند و افزودند: البته به لطف خداوند جوانان ما در دانشگاهها و همچنین در نیروهای مسلح بیدار و پای کار هستند و من از این جهت هیچ نگرانی ندارم.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سالروز مباهله و ایستادگی پیامبر اسلام (ص) و خاندان مطهر ایشان در مقابل جریان کفر، خطاب به جوانان انقلابی کشور، تأکید کردند: همانگونه که در قضیه مباهله در صدر اسلام، همه ایمان در مقابل کفر قرار گرفته بود، امروز نیز در جمهوری اسلامی ایران، همه ایمان در مقابل کفر قرار گرفته است و همانگونه که در آن زمان صفای معنوی پیامبر(ص) و خاندان ایشان توانست دشمن را از میدان خارج کند، امروز هم ملت ایران با اقتدار معنوی خود، دشمن را از میدان خارج خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود خاطرنشان کردند: اگر برای یاری دین خدا آماده و پا به رکاب باشیم، قطعاً وعده الهی مبنی بر نصرت یاری کنندگان دین خدا، محقق خواهد شد و بدخواهان نظام اسلامی در طرح ها و برنامه های امنیتی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی شکست خواهند خورد.

اشتراک گذاری این مطلب!

جلسه دیدار مدیر محترم استان با رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان دکتربهرام نصرالهی زاده

13ام مهر, 1394

به گزارش معاونت فرهنگی مدیریت استان کردستان دوشنبه 94/7/13 در جلسه ای که با حضور مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران استان کردستان حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا صالحی  ورییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کردستان دکتر نصر الهی زاده برگزار گردید ؛حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا صالحی از تمام فعالیت های دکتر نصر الهی زاده جهت پیشبرد برنامه های عمرانی حوزه ها در استان کردستان تشکر وقدردانی نمودند.

در این دیدار صمیمی دکتر نصر الهی زاده جهت تامین اعتبارات وتخصیص بودجه برنامه های عمرانی حوزه قول مساعدت وهمکاری دادند.

اشتراک گذاری این مطلب!

یادداشت حجت‌الاسلام پناهیان: "سوگواری جهانی برای قربانیان قتلگاه منا؛ جمراتی به گسترۀ زمین"

12ام مهر, 1394

بسم الله الرحمن الرحیم

با پایان یافتن کار تفحص و شمارش قربانی‌های قتل‌گاه منا باید به رمی جمرات پرداخت و کار سوگواری جهانی برای این فاجعۀ عظیم انسانی را آغاز کرد و به‌جای حجاجی که نتوانستند به رمی جمرات برسند، بنای کاخ شیطان صفتان و شیطان‌پرستان جهان یعنی استکبار جهانی را سنگ‌باران کرد. تمامی این حجاج شهید سنگ‌هایی در دست داشتند که به نماد ابلیس بزنند و شر شیطان را از سر مسلمین کوتاه کنند؛ حال این شما مسلمانان جهان و این سنگ‌های برزمین مانده و این نهاد ابلیس که همان صهیونیزم بین‌الملل و استکبار جهانی و دیکتاتورهای مورد حمایت آنهاست. رمی جمرات را باید در میدانی به وسعت زمین گسترش داد تا امنیتی دائمی برای عبادت در زمین فراهم گردد. باید با کلمه و کلام، تصویر، و یا هرگونه پیام، به بزرگداشت یاد شهیدان قربانگاه منا پرداخت و این امروز رمی جمرات ماست.

باید تمام مسلمانان و بشر دوستان در تمامی کشورهای جهان به انواع و اقسام شیوه‌ها به سوگواری برای شهیدان منا بپردازند. زمان آن رسیده است که ملت‌ها وحدت خود را در این سوگواری جهانی نشان دهند و دولت‌‌های وابسته به صهیونیست و استکبار را رسوا کنند. امروز زمان رسوا شدن تمام سیاستمداران انسان‌نمایی است که به فریب دم از حقوق بشر می‌زدند، ولی در برابر این فاجعه ساکتند. زمان رسوایی نهایی تمام رسانه‌هایی است که مزدوران سرمایه‌داران زالوصفتند و در برابر این واقعۀ هولناک بی‌شرمانه به سانسور و تحریف می‌پردازند. زمان پایان یافتن عمر نظام‌های پوسیدۀ دیکتاتوری است که مورد حمایت دموکراسی دروغین دولت‌های حقیر غربی است.

نباید از کنار کشته‌های منا بی‌تفاوت عبور کرد. بی‌تفاوت بودن در کنار این فاجعه، اخلاق رذیلانۀ مأموران امنیتی آل‌سعود است که اجازۀ کمک‌رسانی به حاجیان مصدوم را نمی‌دادند و بی‌رحمانه ساعت‌ها شاهد پرپر زدن هزاران فرشتۀ در حال عبادت بودند و هیچ‌گونه کمکی به آنها نکردند. گویی همگان برای این فاجعۀ هولناک توجیه شده بودند.

تشییع باشکوه شهیدان منا در تمام کشورهای جهان و تبرک جستن به آن بدن‌های مطهر، دل‌های تمام مسلمانان را نورانی خواهد کرد و علی‌رغم میل دشمنان اسلام عطر ایمان را در جهان پراکنده‌تر خواهد ساخت.

مردم ما در ایران اسلامی بهتر از هر زمانی به تشییع پیکرهای این مؤمنان معصوم و مظلوم که در اوج پاکی جان باختند خواهند شتافت و این عزای بزرگ را به شکوه وحدت و همدلی و بیداری در برابر دشمنان بشریت تبدیل خواهند کرد.

باید اهالی ادیان ابراهیمی در جهان را به سوگواری کشته‌شدگان قربان‌گاه اسماعیل دعوت کرد، و آنان را که به دنبال تفرقۀ بین مذاهب بودند با اتحاد ادیان مواجه کرد که اتحاد ملت‌ها مرگ ابرقدرت‌های ظالم است. به همۀ اهل عالم باید گفت امسال قربان‌گاه اول حاجیان مقام ابراهیم(ع) در کنار خانۀ کعبه بود و قربان‌گاه عظیم دوم در منا در مسیر قدم‌های حضرت ابراهیم(ع) قرار داشت. درد ما در این سوگواری و داغ باعظمت برای بیش از چهار هزار شهید، فراتر از دین اسلام است و باید تمام پیروان ادیان ابراهیمی را به این سوگواری عظیم دعوت کرد. هولوکاست واقعی اینجا اتفاق افتاده است.

در خاتمه یک تذکار خطیر آنکه اگر به‌قدر کافی صدای نالۀ مظلومان منا را به گوش عالمیان برسانیم، هزینه‌های آینده برای فرج کاهش پیدا خواهد کرد و الا باید بدانیم که برای رسیدن به ساحل نجات باید از دریای خون عبور کنیم. باید اعلام کنیم قصاص بانیان این جنایت حداقل مطالبۀ تمام مؤمنان جهان است و الا حیات بشر به مخاطره خواهد افتاد که «وَ لَکُمْ فِی الْقِصاصِ حَیاةٌ یا أُولِی الْأَلْبابِ‏»

علیرضا پناهیان-9 مهرماه

اشتراک گذاری این مطلب!

مراسم بزرگداشت جان باختگان مظلوم فاجعه منا در حسینیه امام خمینی(ره) و شبستان امام خمینی حرم حضرت معصومه(س) برگزار خواهد شد

11ام مهر, 1394

دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه ای اعلام کرد: مراسم بزرگداشت و یادبود جان باختگان مظلوم فاجعه منا از سوی حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) عصر روز یکشنبه 12 مهرماه 1394 از ساعت 15:30 تا 17:30 در حسینیه امام خمینی (ره) تهران برگزار خواهد شد.
همچنین همزمان مراسمی در شبستان امام خمینی حرم مطهر حضرت معصومه (س) در قم از سوی معظم له برگزار می شود.

اشتراک گذاری این مطلب!

عربستان جا زد

9ام مهر, 1394

سعودی‌ها طی چند روز پس از حادثه نشان دادند که منطق روشن و صحیحی در مواجهه با این موضوع ندارند. شرایط حاکم بر تصمیمات حکومت و نظام پادشاهی عربستان، شرایط خاصی را به وجود آورد و کاملاً مشخص بود اقداماتی که توسط جمهوری اسلامی ایران از لحظات ابتدایی انجام شد با کار شکنی‌های سعودی‌ها، کمرنگ و در برخی موارد بی تأثیر شده بود.

رفتارهای خارج از عرف سعودی‌ها در موارد مختلف ادامه داشت به طوری که صدور ویزا برای مقامات ایرانی جهت پیگیری وضعیت هموطنانمان از سوی مقامات کنسولی آل سعود با کارشکنی‌های بسیاری همراه بود و همزمان خبرهایی ناشی از اقدامات بسیار ضعیف سعودی‌ها در ساماندهی وضعیت آسیب دیدگان روز به‌روز شرایط را سخت‌تر می‌کرد. بطوریکه در روزهای گذشته مطالبی در مورد دفن دست جمعی و بدون شناسایی جان‌باختگان در عربستان شنیده شد.

سخنرانی رهبر انقلاب در مراسم تحلیف و دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش در دانشگاه امام خمینی نیروی دریایی حاوی پیام بسیار مهمی برای سعودی‌ها بود.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: جمهوری اسلامی ایران تاکنون از خود خویشتن‌داری نشان داده و رعایت ادب اسلامی و حرمت برادری در دنیای اسلام را کرده است اما این را بدانند که دست ایران، برتر از خیلی‌ها است و امکانات بیشتری هم دارد و اگر بخواهد در مقابل عناصر اذیت کننده و موذی عکس‌العمل نشان دهد، اوضاع آنها خوب نخواهد بود و در هیچ صحنه هماوردی، حریف نخواهند شد.

بیانات رهبر انقلاب خیلی زود سعودی‌ها را مجبور کرد به سهل‌انگاری و سبک‌رفتاری خود دستکم در مواجهه با زائرین ایرانی پایان دهند. محاسبات سعودی‌ها شکل دیگری به خود گرفت و آنها مجبور شدند مسیر عقلانیت را در برخورد با ایرانیان پیش بگیرند. روند رسیدگی به وضعیت زائرین ایرانی ساعتی پس از سخنرانی رهبر انقلاب تسهیل شده است و خبرها حاکی است سعودی‌ها به رفتارهای بی‌اساس و غیرقانونی خود خاتمه داده‌اند.

وزیر بهداشت در گفتگویی دریاره اقدامات صورت گرفته در مکه، گفت: در جلساتی که با مسئولین سعودی داشتیم اطمینان پیدا کردیم که هیچ ایرانی بدون اجازه دولت و بستگان در آنجا دفن نخواهد شد و امروز هم در طی تلاش‌هایی که سفارت جمهوری اسلامی ایران انجام داده بود جلسه‌ای با مسئولین ارشد 5 وزارت خانه و برخی از امرای ارتش عربستان که مسئولیت مستقیم امنیت داخلی این کشور را بر عهده دارند را داشتیم این جلسه بسیار موثر بود.

وی اضافه کرد: در این جلسه طرف سعودی خواسته‌های ما را مورد تاکید قرار دادند و در ادامه جلسه نیز نشستی با وزیر بهداشت کشور عربستان داشتیم که تقریباً در آن جلسه همه چیز نهایی شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که وزیر بهداشت عربستان سعودی تسلیتی را طرف پادشاه عربستان، هیئت وزیران و مردم عربستان نسبت به جمهوری اسلامی ایران ابلاغ کرد، گفت: آن‌هایی که معتقد بودند که هر چه سریع‌تر باید وضعیت مجروحین، مفقودین و جان باختگان نهایی شود البته اصرارشان بر این بود که باید این کارها را طبق فرآیندهای بین‌المللی و دستورالعمل‌هایی که جزء قوانین این کشور است انجام دهند و ما نیز تقاضا کردیم که در بازگشت جان باختگان تسریع شود  شاید ایران اولین کشوری باشد که اجساد را تحویل می‌گیرد.

اشتراک گذاری این مطلب!

نباید به تبلیغات جهت دار درباره غدیر توجه کردید

9ام مهر, 1394

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به ارسال پرسش هایی درباره کیفیت برگزاری مراسم غدیر با توجه به حادثه بسیار اسف انگیز منا، اظهار داشتند: مراسم غدیر نباید سست شود چراکه این خواسته دشمن است.

ایشان با بیان این که مراسم غدیر باید همچون گذشته با قوت و با شکوه و عظمت برگزار شود، تصریح کردند: منتهی می توانند ثواب مراسم را به ارواح عزیزانی که در گذشته اند اهدا کنند، این هم جمع بین اکرام درگذشتگان و هم بزرگداشت غدیر است.

معظم له یادآورشدند: بنابراین نباید به تبلیغاتی که برخی می کنند توجه کرد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی و حاضران در درس همچنین فاتحه ای برای آمرزش روح جان باختگان فاجعه منا قرائت کردند.

اشتراک گذاری این مطلب!

آمار نهایی جانباختگان ایرانی فاجعه منا 464تن اعلام شد

9ام مهر, 1394

سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در بیانیه ای آمار جانباختگان فاجعه منا را 464 تن اعلام کرد.

متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

وَمَن یَخْرُجْ مِن بَیْتِهِ مُهَاجِرًا إِلَى اللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ یُدْرِکْهُ الْمَوْتُ فَقَدْ وَقَعَ أَجْرُهُ عَلَى اللَّهِ(النساء – 100)

با عرض تسلیت به ساحت مقدس حضرت بقیة الله الاعظم (عج) و نیز به رهبر دلسوخته و داغدارمان حضرت آیت الله العظمی خامنه­ ای و به پیشگاه ملت شریف و بزرگ ایران و خانواده‌های تمامی جان ­باختگان فاجعه غمبار منا، از آنجا که با گذشت هفت روز از این واقعه تأسف­ بار و جستجوی بی­ وقفه و شبانه روزی تمامی بیمارستان­ها و مراکز درمانی در شهرهای مکه، جده و طائف و مناطق منا و عرفات، وضعیت مصدومین و مجروحین این حادثه دردناک کاملاً مشخص و اعلام شده است، با کمال تأثر و تألمی عمیق بدین­وسیله تعداد حجاج عزیز ایرانی که در حال احرام و انجام مناسک حج در منا به آسمان پر کشیده و ملتی را عزادار نمودند 464نفر اعلام می­ شود.

بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت که خود سخت در ماتم از دست دادن این عزیزانند، به خانواده­ های داغدار حاجیان عروج کرده به ملکوت مجدداً تسلیت گفته و با همه­ ی توان تلاش می­ کنند با بکارگیری تمامی ظرفیت­ ها نسبت به بازگرداندن اجساد مطهر این عزیزان به آغوش میهن هرچه سریع­ تر اقدام نمایند.

اشتراک گذاری این مطلب!

بازدید از مدرسه حضرت فاطمه (س)سقز

26ام شهریور, 1394

عصر روز شنبه مورخ 21/6/94 حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا محدث رییس محترم منابع مالی پایدار حوزه های علمیه و همکارشان دکتر نوروزیان با همراهی مدیریت محترم استان حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای صالحی بازدیدی از مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) سقز به عمل آوردند و دیداری دوستانه و صمیمی با کادر و اعضای هیأت امنای این مدرسه مبارکه داشتند.ابتدای جلسه جناب آقای صالحی مدیریت محترم استان ضمن خوش آمدگویی به مهمانان به معرفی ایشان و اعضای حاضر در جلسه و کادر مدرسه پرداختند و از زحمات دست اندرکاران مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) تشکر و قدردانی نمودند. ایشان در ادامه گزارشی مختصر از فعالیت ها وبه پاره ای از مشکلات و موانع سر راه فعالیت های حوزه علمیه خواهران سقز اشاره و ابراز خرسندی نمودند از اینکه با تمام هجمه سختی ها و موانع، مدرسه نه تنها با رکود و وقفه مواجه نشده است بلکه پیشرفت نموده و در امر پذیرش سال به سال پررنگتر نتیجه داده است. حتی در عرصه پژوهش این مدرسه مبارکه پایان نامه هایش در رتبه الف هستند و یک نمونه از آن نیز با عنوان “روابط دختر و پسر اثر دانش آموخته سطح 2 سرکار خانم مریم نوروزی “به صورت کتابچه هایی چاپ شده و در دبیرستان های سطح شهر سقز در اختیار دانش آموزان قرار گرفت و با استقبال آموزش و پرورش روبه رو شد. حاج آقا صالحی بیان داشت چه بسا بتوان با سرمایه گذاری و تقویت پشتوانه مالی بخش پژوهش مدارس علمیه و سقز در امر پایان نامه ها و تحقیقات و بها دادن به این عرصه از یک طرف موجبدلگرمی طلاب پژوهشگر و از طرفی نیز زمینه برگشت و جذب سرمایه به درون حوزه های علمیه باشیم.
به دنبال فرمایشات جناب آقای صالحی، حاج آقا محدث نیزبا مقدمه ای پیرامون مجموعه فعالیت ها و نحوه گرداندن حوزه علمیه سقز و امکانات و نیروهای موجود در مدرسه و میزان پذیرش سالانه و فارغ التحصیلی و ….. پرسش هایی از سرکار خانم عبدی مدیر محترم مدرسه مطرح نمودند و علت و هدف حضور خود و همکارشان را در کردستان تبیین نمودند و از اعضای حاضر در جلسه که متشکل بودند از مدیر مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س)، معاون آموزش، معاون پژوهش، معاون فرهنگی، معاون اداری مالی و دو تن از اعضای هیأت امنای مدرسه مبارکه تقاضا نمود پیشنهادات خود را مبنی بر جذب سرمایه و نحوه سرمایه گذاری در حوزه های علمیه بیان بدارند. که پیشنهاداتی به بحث و بررسی گذاشته شد از طرف اعضا من جمله: ساخت خانه های سازمانی و خانه معلم مانند جهت رفاه حال اساتید غیر بومی در ترد سقز، ساخت سالن ورزشی وابسته به حوزه و ایجاد درآمدی برای حوزه علمیه جهت استفاده طلاب سقز و بانوان خانواده های نظامی غیربومی ساکن سقز، سرمایه گذاری در زمینه آثار پژوهشی طلاب سقز و چاپ آثار برتر، ساخت دبستان و پیش دبستانی وابسته به حوزه ویژه فرزندان طلاب و خانواده های اقلیت نشین مذهب تشیع در سقز تحت نظر کادر و اساتید مجرب حوزوی. در پایان این جلسه حاج آقا محدث و دکتر نوروزیان به همراه مدیریت محترم استان جناب آقای صالحی دیداری از قسمت های مختلف ساختمان مدرسه و همچنین دو مهد تازه تأسیس شده ی شیر خوارگان و نونهالان به عمل آوردند.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری جلسه مربوط به منابع پایداربا حضور حجت الاسلام والمسلمین محدث ومدیران ومعاونان مالی مدارس سطح استان کردستان در بیجار

25ام شهریور, 1394

درتاریخ 22/6/94جلسه مدیران و معاونان مالی حوزه های علمیه شهرستان های بیجار،قروه ، سریش آباد،سقز ،کامیاران و سنندج با عنوان تامین منابع پایدار برای حوزه های علمیه خواهران با حضور حجت الاسلام والمسلمین محدث و همکار محترم ایشان جناب آقای دکتر نوروزیان در محل سالن اجتماعات حوزه علمیه حضرت فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) شهرستان بیجار و با حضور حجت الاسلام والمسلمین صالحی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان برگزار گردید.
این مراسم با قرائت قرآن و سپس خیرمقدم گویی توسط حاج آقای صالحی شروع شد در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محدث با ذکر آیات و احادیثی به اهداف و خروجی های حوزه ها اشاره نمود که با وجود شرایط آخرالزمان باید مبلغینی پرورش داد تا از توانایی لازم برخوردار باشند.در ادامه جناب آقای دکتر نوروزیان براساس یک سیری که شامل تاریخچه و اهداف در رابطه با اداره تامین منابع مالی پایدار حوزه های علمیه خواهران به برنامه ها و توانمندی ها و ظرفیت های موجود کشور و پیش بینی آینده نیاز های حوزه اشاره نمودند.در پایان نیز هرکدام از مدیران پیشنهادات و نظرات خود را در این زمینه مطرح داشتند.

اشتراک گذاری این مطلب!

بازدید از مدرسه ریحانه النبی(س)سنندج

22ام شهریور, 1394

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه ریحانه النبی (س)سنندج حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا محدث و آقای نوروزیان جهت بازدیدوبررسی موارد وظرفیت های موجوددر خصوص منابع مالی پایدار در این حوزه مبارکه حضور به هم رسانند.
ایشان در ابتدا جلسه ای با حضور خیرین این حوزه ومدیریت محترم استانی در خصوص توجیه ایجاد منابع مالی پایدار داشتند،ودر ادامه جلسه ای باحضور مدیر مدرسه وکادرداشتند که دراین جلسه سرکار خانم مهرپورمدیر محترم حوزه آماری از طلاب در حال تحصیل،تعداد مبلغین ،وضعیت تحصیلی ومشکلات این حوزه مبارکه را به سمع نظر ایشان رسانند.
ودر پایان نیزایشان از تمام ساختمان حوزه مبارکه بازدید نمودند.

اشتراک گذاری این مطلب!

با 5 رفتار ساده به کودکانتان ابراز علاقه کید

19ام شهریور, 1394

1.- یادداشت بگذارید

گذاشتن یک نوشته کوتاه در ظرف غذای کودک تان یا کیف مدرسه او، می تواند ایده خوبی باشد. برای کودک بزرگ تر که دوست ندارد هم کلاسی هایش از این که مادرش به او نامه ای داده باخبر شود، می توانید یادداشت را در اتاق خواب او بگذارید.

۲ - زمانی که به او سلام یا با او خداحافظی می کنید، در آغوشش بگیرید

آیا می دانید که گاهی عمل ما انسان ها از کلام مان تاثیرگذارتر است؟ شاید شما این کار را هر روز بدون فکر انجام دهید، یا این که چون والدین تان این رفتار را با شما نمی کردند، شما نیز از انجام آن امتناع می کنید، اما به یاد داشته باشید که همین عمل به ظاهر کوچک، معنی بسیاری برای کودکان دارد.

۳ - با هم شام بخورید

تحقیقات نشان می دهد کودکانی که در کنار والدین خود شام می خورند نسبت به دیگران از اعتماد به نفس بیشتری برخوردارند و نمره های بهتری در مدرسه می گیرند. زمان شام بهترین موقعیت برای دور هم جمع شدن و صحبت کردن درباره مسائلی است که در طول روز، اتفاق افتاده است. اگر فرصت این کار را برای شام ندارید، حداقل وعده دیگری مانند صبحانه یا حتی عصرانه را در نظر بگیرید.

۴ - به کودکتان بگویید که چرا دوستش دارید

هر روز یکی از خصوصیات خوب کودکتان را به او گوشزد کنید. آیا از این که او به موقع تکالیفش را انجام می دهد، خوشحال هستید؟ یا این که او به خوبی مشکلاتش را با دوستان و خواهر یا برادرش حل می کند؟ این نکات مثبت کوچک را به خاطر بسپارید و هر روز یکی از آنها را بازگو و از کودکتان تشکر کنید.

۵ - با هم بخندید

تاثیر خنده را در زندگی تان از یاد نبرید؛ به عنوان مثال هنگام خوردن صبحانه، برای فرزندتان جوک تعریف کنید یا آخر هفته ها کنار او دراز بکشید و داستان های خنده دار بگویید

اشتراک گذاری این مطلب!

پیام تبریک

15ام شهریور, 1394

 مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران استان کردستان ،حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای صالحی انتصاب به جا و شایسته جنابعالی به عنوان « نماینده منتخب مدیران حوزه های علمیه خواهران کشور در شورای اداری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور»که بیانگرتعهد،کارآمدی،لیاقت و شایستگی‌ های بر جسته شما برادر گرامی در صحنه‌های خدمت صادقانه به نظام و میهن اسلامی است تبریک عرض نموده ،موفقیت و سربلندی شما را از درگاه خداوند منان مسئلت داریم.

 

از طرف کارکنان مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان کردستان

اشتراک گذاری این مطلب!

پیام تبریک مدیر حوزه های خواهران استان کردستان به سرکار خانم ملا ولی مدیر محترم مدرسه علمیه حضرت زینب (س)سریش آباد

9ام شهریور, 1394

 

مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران استان کردستان حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا صالحی طی پیامی موفقیت سرکار خانم ملا ولی مدیر محترم مدرسه علمیه حضرت زینب(س)سریش آباد  را در آزمون دکترای تخصصی (PHd ) رشته کلام امامی  به ایشان و خانواده محترمشان وجامعه علمی  وشهر شهید پرور سریش آباد تبریک گفتند؛در بخشی از پیام ایشان آمده است:

مدیر محترم حوزه علمیه حضرت زینب (سلام الله علیها)سریش آباد
باکمال مسرت قبولی ارزشمند وشایسته تحسین سرکار عالی در آزمون دکترای تخصصی (PHd ) رشته کلام امامیه را که مایه افتخار ومباهات جامعه حوزوی بوده وهمچنین نشان از همت والا وتلاش فوق العاده وبی نظیرشما می باشد را به شما وخانواده محترمتان تبریک عرض مینمایم .

شایان ذکر است سر کر خانم ملاولی اولین خواهر طلبه استان کردستان می باشند که چنین  موفقیتی را کسب نموده اند.

اشتراک گذاری این مطلب!

 
فراخوان چی شد طلبه شدم