موضوع: "خبر آموزشی"

برگزاری جلسه اساتید با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای بیابانی امام جمعه محترم شهر سریش آباد در مدرسه علمیه حضرت زینب(س)

27ام آذر, 1394

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهر سریش آباد در روز پنجشنبه مورخ 26/09/94 در حوزه علمیه حضرت زینب(س) جلسه ی اساتید با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای بیابانی امام جمعه محترم شهر سریش آباد برگزار گردید.

در این جلسه ی اساتید که با حضور حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای بیابانی امام جمعه محترم شهر سریش آباد برگزار گردید در رابطه با موضوعات مختلف به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ابتدای این جلسه با آیاتی از کلام الله مجید شروع شد سپس حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای بیابانی به تفسیر آیه 128 سوره توبه پرداختند.
در ادامه کادر و اساتید محترم نظرات مختلف در حیطه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مالی را بیان کردند.
در پایان این جلسه حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای بیابانی همه مسائل مطرح شده را پاسخ دادند که در واقع تبادل نظری بود و میزان رضایتمندی اساتید مکرم از حوزه لحاظ شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری نشست مدیر مدرسه حضرت فاطمه (س)با اساتید در آستانه امتحانات طلاب

26ام آذر, 1394


به گزارش معاونت فرهنگی  مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) سقز ،این مدرسه دوشنبه مورخ 23/9/94 جلسه ای رسمی با حضور مدیر محترم و کادر و اساتید خود در آستانه نزدیک شدن فصل امتحانات برگزار نمود. در این نشست صمیمانه مدیر محترم مدرسه سرکار خانم خدیجه عبدی ضمن خوشامدگویی و عرض خسته نباشید به اعضا، از زحمات اساتید در فرایند تدریس و همکاری همه جانبه با مدیر و مدرسه تقدیر و تشکر نمودند. و گزارشی کوتاه از روند اتمام کتابهای درسی، مشکلات درسی و اخلاقی طلاب در کل مدت ترم اول سال تحصیلی 95-94 از ایشان خواستند و تقاضا نمودند اساتید در رابطه با مشکلات کاری و حوزه و شخصی خود اگر مسئله ای خاصی دارن مطرح نمایند. از جمله مباحث مهمی که در این جلسه به بحث و گفتگو گذاشته شد؛عدم چشمپوشی و اغماض نسبت به بی نظمی های آموزشی طلاب و غیبت های طولانی و بدون موجه در خلال کلاس های درس و برخورد جدی طبق آیین نامه آمزشی با آنها جهت جلوگیری از بی نظمی مدرسه، بررسی وضعیت ساعات تدریس و حق و مزایای اساتید طبق بخشنامه های ارسالی مرکز، اهمیت به وضعیت پوشش و حجاب و اخلاق طلاب و نیز رعایت و حفظ شئونات طلبگی از سوی ایشان و پی گیری های بیشتر توسط اساتید و مدیر جهت گفتن تذکرات لازم.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری نشستی تحت عنوان پی گیری مشکلات آموزشی و تربیتی طلاب حوزه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)بیجار

26ام آذر, 1394

به  گزارش معاونت فرهنگی مدرسه فاطمه الزهرا(س)بیجار جلسه نشستی تحت عنوان پی گیری مشکلات آموزشی و تربیتی طلاب حوزه علمیه حضرت فاطمه الزهرا(سلام الله علیها)با اساتید و معاونین این حوزه مبارکه برگزار گردید در این جلسه مشکلات آموزشی به چالش کشیده شد و اساتید محترم انتقادات و پیشنهاد های خود را مطرح نمودند شایان ذکر است در این جلسه هم اندیشی مشکلات تربیتی طلاب برررسی و پی گیری های لازم جهت حل آن ها به عمل آمد.

اشتراک گذاری این مطلب!

نشست اعضای شورای مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه

26ام آذر, 1394

 

نشست اعضای شورای مدرسه که اعضا توسط طلاب هر پایه وبا رای گیری خود طلاب انتخاب شد با هدف بررسی مسائل و مشکلات از دید طلاب و همفکری اعضای شورا در رفع مسائل مطرح شده و ارائه راهکار و روش برخورد با مسئله در مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه برگزار گردید.
اعضای این شورا شامل:
- مدیر مدرسه سرکار خانم زهرا عبدی
- معاون فرهنگی- خانم مهری رحمتی
- مشاوره- خانم ژاله پرویزی
- معاون آموزش- خانم نسیم غلامی
- نماینده پایه اول خانم سکینه دهقانی
- نماینده پایه دوم خانم مریم اسدی
- نماینده پایه سوم خانم سمیه امینی
- نماینده پایه چهارم خانم شیوا خسروی
- نماینده پایه پنجم خانم مریم مرادی

 


در ابتدای جلسه که با قرائت قرآن همراه بود معاون فرهنگی مدرسه به بیان اهداف این گروه پرداختند وبیان داشتند که هدف این گروه بررسی مسائل و اموری است که در درون طلاب است و گاهاً مسئولین مدرسه با آن مواجهه هستند . اعضای شورای هر کلاس موظف است مسائلی که در کلاس در همه ابعاد مطرح است و یا سوالاتی که طلاب در ذهن دارند و به طور مستقیم نمی توانند مطرح کنند را از این طریق بیان و با همکاری اعضای شورا به راه حل مناسب و پاسخ در خور مسئله توسط مسئولین مدرسه ارائه گردد.
در ادامه سرکار خانم زهرا عبدی مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) قروه افزودند: مسئولین مدرسه موظف هستند که محیط آرام و به دور از تنش را فراهم نمایند که طلاب از نظر آموزشی و فرهنگی پرورش مطلوبی را داشته باشند و این امر میسر نیست مگر با همکاری خود طلاب که در گیر مسائلی هستند که از نظر رتبه بندی اهمیت باید اولویت بندی شده و رسیدگی کنیم.در ادامه خانم عبدی بیان داشتند که سخنان وموضوعاتی که در این جلسه مطرح خواهد شد باید اعضا در بیان آن و منتقل کردن جواب مورد نظر، امین باشند و مسائل سایر کلاسها را به کلاس خود منتقل ننمایند.
در ادامه این نشست صمیمی که اعضای شورا از این جلسه ارزیابی خوبی داشتند به بیان مسائل کلاس خود پرداختند که اکثر موارد مربوط به فشردگی برنامه های فرهنگی،پژوهشی و آموزشی است که تک تک به همه درخواستهای اعضا توسط مسئولین مربوطه پاسخ ارئه گردید.
به عنوان مثال نماینده پایه اول طبق نظر طلاب کلاس درخواست داشتند که کلاس را به دلیل اینکه ازدحام زیادی دارد به دو کلاس تفکیک نمایند که توسط مدیر و طبق ضوابط اجرایی مدرسه پاسخ داده شد.
در پایان مصوبات جلسه به شرح ذیل می باشد:
- در حوزه های علمیه باید استعداد یابی وتقسیم مسئولیت صورت گیرد.
- کلاسهای فوق برنامه با موضوعات وبلاگ نویسی و آشنایی با کامپیوتر برگزار گردد.
- کلاس شیوه های تبلیغ و کلاسداری توسط استاد مجرب برگزار گردد.
- مصوب گردید اعضا شورا طلاب را به حضور فعال و موثر در دوره های تشویق نمایند.
- مصوب گردید اعضا شورا در انجام امور مختلف در حوزه با مسئولین همکاری جدی و صمیمی داشته باشند.
- سرکار خانم سمیه امینی به عنوان مسئول ورزش و تجهیزات ورزشی مدرسه انتخاب گردید.
امید است باادامه اینچنین نشستهای صمیمی بتوانیم گامی در جهت رشد و تعالی حوزه های علمیه که هدف غایی همه مسئولین می باشد برداریم.
این نشست از نظر اعضاء شورا بسیار مفید و مطلوب ارزیابی گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری کارگاه ادبیات عرب با حضور اساتید ادبیات عرب در بیجار

25ام شهریور, 1394

در تاریخ 22/6/94کارگاه ادبیات عرب با حضور اساتید ادبیات عرب شهرستان های بیجار سنندج و کامیاران برگزار گردید. در این کارگاه اهداف و برنامه های سال تحصیلی جدید بررسی شد،به معرفی تخصصی عربی پرداخته و در ادامه برنامه های عملیاتی مثل برگزاری مسابقات کتابخوانی مربوط به عربی و مشکلات روش تدریس و اشکالات کتب درسی سال آینده مورد بررسی قرار گرفت وبه معرفی نرم افزار و کتاب پرداختند.

اشتراک گذاری این مطلب!

اعلام نتایج نهایی سطح سه

22ام شهریور, 1394

نتایج نهایی پذیرته شدگان مقطه سطح سه حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور 21 شهریور در سامانه پذیرش بارگذاری گردید؛حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای صالحی (زید عزه)ضمن تبریک به تمامی پذیرفته شدگان برای این بزرگواران آرزوی موفقیت نمودند.

اشتراک گذاری این مطلب!

توزیع کتب درسی سال تحصیلی 95-94

21ام شهریور, 1394

به گزارش معاونت آموزش مدیریت حوزه های علمیه استان کردستان چهارشنبه مورخ18/6/94کتب درسی مدارس پس از دریافت توسط این معاونت  بین مدارس سطح استان توزیع گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

ثبت نام از دارندگان مدرک سیکل در واحد آموزشی تربیتی فاطمه الزهرا(س)کامیاران:

4ام اسفند, 1393

به گزارش معاونت فرهنگی حوزه های علمیه خواهران استان کردستان ثبت نام  از دارندگان مدرک سیکل در  واحدآموزشی تربیتی فاطمه الزهرا(س)کامیاران همزمان با پذیرش سراسری حوزه های علمیه خواهران انجام می شود.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کردستان گفت: مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)کامیاران از داوطلبان با مدرک تحصیلی سیکل ثبت نام بعمل می آورد.

وی با اشاره به آغاز فرایند پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران از 25 بهمن‌ماه اظهار کرد: 8واحد آموزشی تربیتی در سطح استان کردستان از علاقمندان به فراگیری علوم دینی ثبت نام می‌کنند که از میان آنها واحد آموزشی تربیتی فاطمه الزهرا(س)کامیاران  با مدرک تحصیلی سیکل متقاضی می پذیرد

وی با بیان اینکه تمام مراحل ثبت نام و پذیرش در حوزه‌های علمیه خواهران از طریق پایگاه اینترنتی www.whc.ir انجام می‌شود‏، ادامه داد: تحصیل در مقطع سطح دو (کارشناسی) برای داوطلبانی که با مدرک دیپلم و بالاتر در حوزه‌های علمیه خواهران پذیرش می‌شوند به مدت پنج سال و برای داوطلبانی که با مدرک سیکل پذیرش می‌شوند، هفت سال است و در پایان این دوره تحصیلی، طلاب مدرک سطح دو (کارشناسی) دریافت می‌کنند.

مدیرحوزه‌های علمیه خواهران استان کردستان با بیان اینکه پذیرش داوطلبان در مقطع تحصیلی سطح دو بدون آزمون ورودی انجام می‌گیرد، گفت: سنجش داوطلبان از طریق بررسی سوابق علمی در دوره دبیرستان انجام می‌شود و پس از سنجش علمی، دارندگان بالاترین امتیازات به مصاحبه اخلاقی رفتاری معرفی می‌شوند.

اشتراک گذاری این مطلب!

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های استان:پذیرش حوزه های علمیه خواهران در 8واحدآموزشی تربیتی در سطح استان کردستان انجام می شود

29ام بهمن, 1393

به گزارش معاونت فرهنگی حوزه های علمیه خواهران استان کردستان نشست خبری مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان با موضوع پذیرش طلاب حوزه های علمیه خواهران برگزار شد.


در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان  در نشستی با خبرنگاران رسانه های استان که به مناسبت آغاز پذیرش سراسری حوزه های علمیه خواهران تشکیل شد، گفت: امسال دومین سالی است که آزمون ورود به حوزه های علمیه حذف شده و پذیرش براساس مدرک و سابقه تحصیلی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام از داوطلبان تحصیل در حوزه های علمیه خواهران برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ از تاریخ ۲۵ بهمن ماه شروع شده است، عنوان کرد: علاقمندان تا ۱۰ اسفندماه امسال فرصت دارند که برای ثبت نام به سایت www.whc.ir و یا حوزه های علمیه واقع در استان مراجعه کنند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران کردستان شرایط سنی را یکی از ملاک های پذیرش طلبه ها خواند و بیان کرد: حداکثر سن برای پذیرش طلبه ها در سراسر کشور ۳۰ سال است ولی در استان کردستان با پیگیری های انجام شده به ۳۵ سال رسیده است.

حجت الاسلام صالحی افزود: از جمله اقدامات مثبت حوزه های علمیه در کردستان، در نظر گرفتن اقتضائات لازم برای خواهران جهت سهولت در تحصیل است که به سه شیوه پاره وقت، تمام وقت و نیمه حضوری می توانند در کلاس ها حضور پیدا کنند و همین امر فضایی سیال برای سهولت تحصیل خواهران فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه در ۶ شهرستان استان حوزه علمیه خواهران وجود دارد، ادامه داد: ۵ مرکز حوزه علمیه خواهران درشهرستان های سقز، بیجار، قروه، سنندج و سریش آباد از مقطع دیپلم طلبه جذب می کنند.


وی عنوان کرد: حوزه علمیه خواهران شهرستان کامیاران تنها حوزه در غرب کشور است که از مقطع سیکل اقدام به جذب طلبه می کند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران کردستان با بیان اینکه تحصیل و هم چنین ارائه خوابگاه به طلبه ها در این حوزه ها کاملا رایگان است، بیان کرد: به غیر از حوزه علمیه خواهران سنندج مابقی حوزه های استان خوابگاه در اختیار طلبه ها قرار می دهد.

حجت الاسلام صالحی عنوان کرد: حوزه های علمیه شهرستان های قروه و بیجار در دوره کارشناسی(سطح2) و کارشناسی ارشد(سطح 3) طلبه پذیرش می کنند.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی حتی یک طلبه خواهر در کردستان وجود نداشت،گفت: امروز به برکت نظام اسلامی بیش از یک هزار طلبه و دانش آموخته خواهر در این استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه هیچ منعی برای پذیرش و آموزش مذاهب مختلف در حوزه ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: بر خلاف ذهنیت مرسوم، حوزه علمیه خواهران تک مذهبی نیست و با هدف آموزش معارف اسلامی کار می کند نه معارف شیعی و به خواسته همشهریان احترام می گذارد.مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان بیان داشت: در حوزه های علمیه خواهران استان ۵۱ استاد با مدرک کارشناسی ارشد به طلبه ها آموزش های لازم را ارائه می کنند.

حجت الاسلام صالحی اظهارداشت: براساس برآوردهای انجام شده  کردستان به بیش از ۱۵ هزار طلبه خواهر نیاز دارد و خوشبختانه ظرفیت لازم در استان برای پذیرش و تحصیل طلبه ها وجود دارد.


وی در پایان تأکید کرد:بخش اعظم برکات حوزه های علمیه خواهران استان کردستان را مدیون نگاه بلند نماینده معزز ولی فقیه دراستان میداند که ایشان می فرمایند:هرجا حوزه علمیه خواهر ا ن باشد سلامت جامعه را بدنبال دارد.

اشتراک گذاری این مطلب!

پذیرش سراسری حوزه های علمیه خواهران استان کردستان آغاز شد

28ام بهمن, 1393

به گزارش معاونت فرهنگی حوزه های علمیه خواهران استان کردستان پذیرش حوزه های علمیه خواهران استان کردستان همزمان با سراسر کشورآغاز شد.

 حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان  گفت: امسال دومین سالی است که آزمون ورود به حوزه های علمیه حذف شده و پذیرش براساس مدرک و سابقه تحصیلی انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام از داوطلبان تحصیل در حوزه های علمیه خواهران برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ از تاریخ ۲۵ بهمن ماه شروع شده است، عنوان کرد: علاقمندان تا ۱۰ اسفندماه امسال فرصت دارند که برای ثبت نام به سایت www.whc.ir و یا حوزه های علمیه واقع در استان مراجعه کنند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران کردستان شرایط سنی را یکی از ملاک های پذیرش طلبه ها خواند و بیان کرد: حداکثر سن برای پذیرش طلبه ها در سراسر کشور ۳۰ سال است ولی در استان کردستان با پیگیری های انجام شده به ۳۵ سال رسیده است.

حجت الاسلام صالحی افزود: از جمله اقدامات مثبت حوزه های علمیه در کردستان، در نظر گرفتن اقتضائات لازم برای خواهران جهت سهولت در تحصیل است که به سه شیوه پاره وقت، تمام وقت و نیمه حضوری می توانند در کلاس ها حضور پیدا کنند و همین امر فضایی سیال برای سهولت تحصیل خواهران فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه در ۶ شهرستان استان حوزه علمیه خواهران وجود دارد، ادامه داد: ۵ مرکز حوزه علمیه خواهران درشهرستان های سقز، بیجار، قروه، سنندج و سریش آباد از مقطع دیپلم طلبه جذب می کنند.

وی عنوان کرد: حوزه علمیه خواهران شهرستان کامیاران تنها حوزه در غرب کشور است که از مقطع سیکل اقدام به جذب طلبه می کند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران کردستان با بیان اینکه تحصیل و هم چنین ارائه خوابگاه به طلبه ها در این حوزه ها کاملا رایگان است، بیان کرد: به غیر از حوزه علمیه خواهران سنندج مابقی حوزه های استان خوابگاه در اختیار طلبه ها قرار می دهد.

حجت الاسلام صالحی عنوان کرد: حوزه های علمیه شهرستان های قروه و بیجار در دوره کارشناسی(سطح2) و کارشناسی ارشد(سطح 3) طلبه پذیرش می کنند.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی حتی یک طلبه خواهر در کردستان وجود نداشت،گفت: امروز به برکت نظام اسلامی بیش از یک هزار طلبه و دانش آموخته خواهر در این استان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه هیچ منعی برای پذیرش و آموزش مذاهب مختلف در حوزه ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: بر خلاف ذهنیت مرسوم، حوزه علمیه خواهران تک مذهبی نیست و با هدف آموزش معارف اسلامی کار می کند نه معارف شیعی و به خواسته همشهریان احترام می گذارد.مدیر حوزه علمیه خواهران کردستان بیان داشت: در حوزه های علمیه خواهران استان ۵۱ استاد با مدرک کارشناسی ارشد به طلبه ها آموزش های لازم را ارائه می کنند.

حجت الاسلام صالحی اظهارداشت: براساس برآوردهای انجام شده  کردستان به بیش از ۱۵ هزار طلبه خواهر نیاز دارد و خوشبختانه ظرفیت لازم در استان برای پذیرش و تحصیل طلبه ها وجود دارد.

اشتراک گذاری این مطلب!

پذیرش سراسری حوزه های علمیه خواهران آغاز شد

28ام بهمن, 1393

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران حجت‌الاسلام سیدمهدی حسینی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمام مراحل ثبت نام در حوزه‌های علمیه خواهران از طریق پایگاه اینترنتی www.whc.ir انجام می‌شود‏، اضافه کرد: پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران برای تحصیل در 420 واحد آموزشی تربیتی در سراسر کشور انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه پذیرش در مقطع تحصیلی سطح دو (کارشناسی) در 370 واحد آموزشی تربیتی حوزوی انجام می‌گیرد‏، افزود: در این مقطع 345 واحد آموزشی تربیتی، داوطلبان با مدرک دیپلم و بالاتر را در دوره تحصیلی پنج‌ساله و 25 واحد آموزشی تربیتی، داوطلبان را با مدرک سوم راهنمایی (دبیرستان نوبت اول) در دوره تحصیلی هفت‌ساله جذب می‌کنند.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران کشور با اشاره به جذب داوطلبان در مقطع تحصیلی سطح سه (کارشناسی ارشد) در 50 مرکز تخصصی و موسسه آموزش عالی حوزوی خواهران در 12 رشته تخصصی‏، اضافه کرد: مقطع تحصیلی سطح چهار (دکتری) امسال در چهار استان قم، تهران،‌ اصفهان و فارس در دو رشته فقه خانواده و تفسیر تطبیقی اجرا می‌شود.
حجت‌الاسلام حسینی ویژگی بارز پذیرش سال جاری حوزه‌های علمیه خواهران را امکان پذیرش داوطلبان غیرایرانی برشمرد و افزود: با توافقی که با جامعه المصطفی العالمیه صورت گرفته است، مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در تمام نقاط کشور به استثنای تهران، اصفهان، گرگان و مشهد، داوطلبان غیرایرانی علاقه‌مند به فراگیری علوم دینی را پذیرش می‌کند تا آنان در مدت محدود حضور در ایران بتواننند علوم دینی را دنبال کنند.
وی با بیان اینکه پذیرش داوطلبان در مقطع تحصیلی سطح دو بدون آزمون ورودی انجام می‌گیرد، گفت: سنجش داوطلبان از طریق بررسی سوابق علمی در دوره دبیرستان انجام می‌شود و پس از سنجش علمی دارندگان بالاترین امتیازات به مصاحبه اخلاقی رفتاری معرفی می‌شوند.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران کشور ظرفیت پذیرش داوطلبان در مقطع تحصیلی سطح دو را 15 هزار نفر و در مقطع تحصیلی سطح سه، 2هزار نفر دانست و اضافه کرد: پذیرش در مقطع تحصیلی سطح چهار محدود است.
وی با اشاره به تقاضای فراوان به تحصیل در حوزه‌های علمیه خواهران در شهر قم، یادآور شد: علی‌رغم اقبال زیاد به تحصیل در حوزه‌های علمیه خواهران به جز موسسه جامعه الزهرا(س) تنها مدرسه علمیه معصومیه با ظرفیت حداکثر 60 نفر از داوطلبان علاقه‌مند پذیرش می‌کرد. با توجه به طرح آمایش سرزمینی اجرا شده در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران راه‌اندازی 14 مدرسه علمیه خواهران در شهر قم پیش‌بینی شده است و اکنون فعالیت چهار مدرسه علمیه خواهران آغاز شده است.
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به اینکه فراخوان پذیرش در مرکز تربیت صدیقه کبری(س) وابسته به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران همزمان با سایر واحدهای آموزشی تربیتی اعلام شده است‏، افزود: این مرکز دارندگان مدرک تحصیلی سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران را به منظور تامین مدرس در مناطق مختلف کشور در مقطع تحصیلی سطح سه در رشته‌های مدرسی ادبیات عرب، کلام اسلامی، اخلاق و تربیت اسلامی و مطالعات اسلامی زنان‌ پذیرش می‌کند.
وی با بیان اینکه در مقطع تحصیلی سطح دو 90 درصد اساتید را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: در مقطع تحصیلی سطح سه این نسبت برعکس است که امیدواریم با گسترش آموزش در مقطع سطح سه نسبت اساتید خانم در این مقطع تحصیلی نیز افزایش یابد.
وی با اشاره به سایر فعالیت‌ها و اقدامات معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران اصلاح رشته‌های فقه و اصول و تفسیر و علوم قرآنی در مقطع تحصیلی سطح سه و بازنگری در برنامه آموزشی سطح دو پس از اجرای طرح‌های ارزشیابی و آسیب‌شناسی را از جمله سایر فعالیت‌های این معاونت ذکر کرد و ادامه داد: مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در سال‌های اخیر شیوه‌های آموزش را متنوع کرده است تا بتواند افراد علاقه‌مند با شرایط گوناگون را به حوزه‌های علمیه خواهران جذب کند.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه در سال 86 در مقطع تحصیلی سطح سه تنها دو رشته تحصیلی در سه مرکز تخصصی حوزوی خواهران ارائه می‌شد‏، گفت: امسال 12 رشته تحصیلی در 50 مرکز تخصصی حوزوی خواهران ارائه می‌شود. این رشد چشمگیر در حوزه‌های علمیه خواهران علاوه بر اشتیاق و استعداد فراوان بانوان، نشانگر به‌روز بودن و پویا بودن برنامه‌های آموزشی است.
وی افزوده شدن برخی کتاب‌های درسی به مجموعه کتاب‌های درسی حوزه‌های علمیه خواهران را از جمله دیگر اقدامات این معاونت ذکر کرد و افزود: در سال‌های گذشته شاهد اقبال تحصیل‌کردگان دانشگاهی برای ورود به حوزه‌های علمیه خواهران بوده‌ایم، به گونه‌ای که در سال گذشته 4هزار نفر با مدرک دانشگاهی برای ورود به حوزه‌های علمیه خواهران اعلام تقاضا کرده‌اند. از میان آنها هزار و 100 نفر دارای مدرک کاردانی، 3هزار و 17 نفر دارای مدرک کارشناسی، 352 نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد و 17 نفر دارای مدرک دکتری بوده‌اند.
حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به فعالیت‌های مرکز آموزش‌های غیرحضوری حوزه‌های علمیه خواهران اضافه کرد: اکنون حدود 4هزار نفر در مقاطع تحصیلی سطح دو و سه در رشته‌های تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول و تاریخ اسلام در این مرکز در حال تحصیل هستند.

اشتراک گذاری این مطلب!

ارزیابی متقاضیان تدریس در مدارس علمیه خواهران استان کردستان برگزارشد

18ام تیر, 1393

به همت معاونت آموزش حوزه های علمیه خواهران استان کردستان ارزیابی 38نفر از متقاضیان تدریس مدارس علمیه خواهران این استان طی مدت 3روز برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صالحی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان با اشاره به برگزاری ارزیابی متقاضیان تدریس در این استان اظهار داشت:پس از اطلاع رسانی اجرای ارزیابی در میان واجدین شرایط ومدارس علمیه خواهران سطح استان،شرایط ونیاز هر مدرسه مورد بررسی قرار گرفت ومتقاضیان تدریس به منظور ارزیابی شناسایی شدند.

وی افزود: ارزیابی در گرایش فلسفه ومنطق،ادبیات عرب،عقاید، فقه واصول،حقوق وسیاست ، تاریخ وتفسیر وعلوم قرآنی انجام شد.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان خاطر نشان کرد:ارزیابی این متقاضیان توسط حضرت آیت الله حسینی شاهرودی نماینده محترم ولی فقیه در استان وحجت الاسلام والمسلمین دکتر صفی زاده مدرس حوزه ،معاون فرهنگی-اجتماعی دانشگاه کردستان وعضو هیئت علمی دانشگاه  در دفتر نماینده محترم ولی فقیه برگزار گردید.

وی در پایان تأکیدکرد:داوطلبان این دوره پس از طی مراحل وتأیید نهایی جهت تدریس به مدارس علمیه سطح استان معرفی خواهند شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

نشست صمیمانه طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س) بیجار با معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران

2ام تیر, 1393


به گزارش معاونت آموزش مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)بیجار نشست صمیمانه طلاب این مدرسه علمیه با حجت الاسلام والمسلمین حسینی معاون اموزش حوزه های علمیه خواهران در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)بیجار برگزار گردید.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین حسینی با بیان برخی نکات در زمینه واحدهای درسی از طلاب خواست که هر سؤال و مشکلی در خصوص مسائل آموزشی وجود دارد بیان نمایند.
برخی طلاب هم سؤالات خود را در زمینه محتوای کتاب ها و مسائل آموزشی را مطرح نمودند؛ از جمله محتوای کتاب فقه غیر استدلالی، کلام، تفسیر تطبیقی، روانشناسی را بیان کردند.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی در رابطه با میزان واحد و محتوای کتاب فقه اظهار داشت: میزان واحدی که برای کتاب فقه در نظر گرفته شده بر اساس میانگین کل کشور است.
برخی طلاب به علت زیاد بودن برنامه آموزشی و عدم رسیدن به برنامه های فرهنگی مشکلاتی را مطرح نمودند . و ایشان در پاسخ بیان داشتند همه ی بحث های حوزه فرهنگی است، همه ی مسائل آموزشی به نوعی فرهنگی است.

 اشتراک گذاری این مطلب!

دیدار معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور با طلاب درحال تحصیل مقطع سطح 3مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه با حضور درکلاس درس :

2ام تیر, 1393

به گزارش معاونت آموزش مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه دیدارمعاون آموزش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور با طلاب درحال تحصیل مقطع سطح 3مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه با حضور مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان در این مدرسه علمیه برگزار گردید.
زهرا عبدی مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه تصریح کرد: این دیدار در کلاس درس فقه حجت الاسلام والمسلمين اسدی در مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه برگزار گردید.
در ابتدا حجت الاسلام والمسلمين اسدی استاد درس فقه سطح3 درخصوص انگیزه بالای طلاب سطح 3حوزه علمیه الزهرا (س) وضرورت حمایت از ایشان مطالبی را ایراد نمود.
وی افزود:باتوجه به این که بنده سالهاست درمرکز تخصصی فدک همدان تدریس دارم طلاب این حوزه اگر قویتراز طلاب همدان نباشند قطعا کمترنیستند.در ادامه حجت الاسلام والمسلمين حسيني معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور به بيان جايگاه علم وعلم آموزي و تشويق جهت ادامه تحصيل در سطوح عالي پرداختند.
درادامه این دیدار سوالاتی از سوي طلاب سطح سه مطرح گردید که حجت الاسلام والمسلمین حسيني پاسخگوی سوالات ایشان بودند.

اشتراک گذاری این مطلب!

نشست صمیمانه طلاب مدارس علمیه حضرت زینب(س)سریش آباد والزهرا(س) قروه با معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران

2ام تیر, 1393

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه نشست صمیمانه طلاب مدارس علمیه حضرت زینب(س)سریش آباد والزهرا(س)قروه با معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران در مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه برگزار گردید.
زهرا عبدی مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه با اشاره به حضور معاون محترم آموزش حوزه های علمیه خواهران در مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه خاطر نشان کرد:نشست صمیمانه طلاب مدارس علمیه قروه وسریش آباد همزمان با هم با حضورمعاون محترم آموزش حوزه های علمیه کشور در مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه برگزار گردید.


وی افزود:در این نشست حجت الاسلام والمسلمین صالحی مدیر محترم حوزه های علمیه خواهران استان وحجت الاسلام والمسلمین احمدی مدیر محترم سنجش وپذیرش وحجت الاسلام والمسلمین روح الامین مسئول دفتر معاونت آموزش نیز حضور داشتند.
در این نشست حجت الاسلام والمسلمین حسینی به بيان نكاتي در زمينه علم آموزي طلاب و اهميت و جايگاه طلبگي مطالبی را بيان نموده و در زمينه دروس و واحد هاي درسي و علت اينكه بعضي از دروس به صورت غير حضوري ارائه شده توضيحاتي ارائه داد.
معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران در ادامه تأکید کرد: که هرطلبه ای لازم است با چهار کتاب دائما درارتباط بوده ومانوس باشد
درادامه حجت الاسلام والمسلمين حسيني در زمينه دروس و واحد هاي درسي و علت اينكه بعضي از دروس به صورت غير حضوري ارائه شده توضيحاتي ارائه نمود و سپس به سوالاتي كه از طلاب در زمينه تعداد واحد هاي درسي مطرح شد پاسخ داد.


.

اشتراک گذاری این مطلب!

نشست هم اندیشی مدیران ومعاونان آموزش مدارس علمیه خواهران سطح استان بامدیر محترم سنجش وپذیرش وارزیابی اساتید حوزه های علمیه خواهران

2ام تیر, 1393

به گزارش معاونت آموزش حوزه های علمیه خواهران استان کردستان نشست هم اندیشی مدیران ومعاونان آموزش مدارس علمیه خواهران سطح استان با حجت الاسلام والمسلمین احمدی مدیر محترم سنجش وپذیرش حوزه های علمیه خواهران در مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین احمدی مدير محترم سنجش و پذيرش درخصوص نتیجه ارزيابي جلسات مصاحبه مدارس سراسر کشورمباحثی را مطرح نموده وبه عمده مشكلات احراز شده از مصاحبه های سال گذشته اشاره کرد.
وی درادامه نحوه صحيح انجام مصاحبه را توضیح داده وجهت پیشگیری از مشکلات به وجود آمده نکاتی را متذکر شد..
در ادامه مدیران ومعاونین آموزش حوزه های سطح استان پرسش های خودرا در زمینه مصاحبه و پذيرش حوزه مطرح نموده و حجت الاسلام والمسلمین احمدي به پرسشهايي كه از طرف مديران و معاونين آموزش ارائه شده بود پاسخ داد.

اشتراک گذاری این مطلب!

نشست هم اندیشی مدیران ومعاونان آموزش مدارس علمیه خواهران استان کردستان با معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور

2ام تیر, 1393

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه نشست هم اندیشی مدیران ومعاونان آموزش مدارس علمیه خواهران استان کردستان با معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور در مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه وبا حضور حجت الاسلام والمسلمین صالحی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان برگزار شد.
در اين نشست مژگان به لسان معاون آموزش و پژوهش استان گزارشي در زمينه فعاليتهاي آموزش و پذيرش حوزه هاي علميه خواهران ارائه نمود.


درادامه حجت الاسلام و المسلمين حسيني ضمن تشکراز حضورموثر ومشارکت فعال مدیران ومعاونان آموزش حوزه ها از فعالیتهای آموزشی وپژوهشی صورت گرفته توسط مدیریت استانی وواحدهای آموزشی ابراز خرسندی نموده وافزود: فعالیتهای تبلیغی صورت گرفته جهت پذیرش دراین استان بسیار جالب واثربخش می باشد و بایستی برخی ازاین فعالیتها ازجمله اعزام گروههای تبلیغی 3 نفره به مدارس ومحافل سراسری شود.
ایشان در ادامه تأکید کرد:رشد پذیرش مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) سقز خوب بوده وجای تقدیر دارد.
وی درادامه به سوالات مطرح شده توسط مديران و معاونين آموزش و اساتيد پاسخ داد.

حجت الاسلام و المسلمين حسيني معاون محترم آموزش حوزه های علمیه خواهران سراسرکشور درپاسخ به درخواست مدیران محترم مدارس مبنی براجازه تدریس اساتید دانشگاهی که فاقد مدرک حوزوی هستند ابراز داشتند باوجود این که سیاست کلان مرکز مدیریت درخصوص اساتید ، داشتن مدرک حوزوی می باشد ولیکن این مساله استثنائاتی نیز دارد که انشا الله درخصوص حوزه های علمیه خواهران استان کردستان نیز همکاری خواهد شد.
معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور در ادامه افزود: مرکز طرحی دارد مبنی بر این که داوطلبانی را انتخاب کرده وجلساتی برای ایشان بگذاریم وبعد از گذزاندن دوره های آموزشی اجازه تدریس درمناطق خاص را به ایشان بدهیم.اشتراک گذاری این مطلب!

بازدید امام جمعه شهرستان بیجار از برگزاری آزمون سطح سه وبازپذیری حوزه های علمیه خواهران در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)بیجار

3ام خرداد, 1393

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)بیجارآزمون سطح 3 و بازپذیری حوزه های علمیه خواهران در تاریخ 26/2/93 به صورت هم زمان با سراسر کشور برگزار گردید.

زینب امیری مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)بیجار با اشاره به برگزاری آزمون سطح سه وبازپذیری حوزه های علمیه خواهران خاطر نشان کرد: تعداد 58 نفر از طلاب سطح 2 در آزمون سطح 3 شرکت نمودند و آمار طلاب شرکت کننده در آزمون بازپذیری نیز 8 نفر بود.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین مرادی امام جمعه  شهرستان از برگزاری آزمون بازدید نمودند وبرای شرکت کنندگان در آزمون آرزوی موفقیت نمودند. 

اشتراک گذاری این مطلب!

امکان دریافت کارت ثبت نام از واحدهای آموزشی

17ام اسفند, 1392

به گزارش معاونت آموزش حوزه های علمیه خواهران استان کردستان امکان دریافت کارت ثبت نام در مدارس علمیه خواهران سطح استان  فراهم شده است.

خانم به لسان معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران استان کردستان گفت: امکان خرید کارت ثبت نام در سال جاری نیز همانند سال های قبل از طریق مدارس علمیه سطح استان فراهم شده است.

وی افزود: با توجه به اختلالات بانکی در خرید کارت ثبت نام از درگاه اینترنتی، مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران امکان تهیه کارت مذکور را از طریق تمامی واحدهای آموزشی فراهم نموده است، لذا داوطلبانی که موفق به خرید کارت نشده‌اند می‌توانند  جهت خرید کارت به مدارس علمیه خواهران شهر یا استان خود مراجعه نمایند

معاون آموزش استان با بيان اينکه داوطلبان قبل از خرید کارت حتما دفترچه راهنمای پذیرش را مطالعه کنند و نسبت به شرایط و ضوابط و ظرفیت مدارس در دوره انتخابی (حضوری، نیمه حضوری، پاره وقت) آگاهی کافی داشته باشند افزود: برخی از مدارس علمیه خواهران  دوره انتخابی داوطلب را ندارند. لذا داوطلبان در انتخاب دوره دقت کافی را داشته باشند و اگر در مدسه علمیه انتخابی داوطلب، دوره درخواستی نباشد، نام آن شهر در فهرست شهرها قابل مشاهده نخواهد بود.

اشتراک گذاری این مطلب!

نشست مشترک رئیس آموزش وپرورش شهرستان قروه با مدیران مدارس علمیه خواهران الزهرا(س)قروه وحضرت زینب(س)سریش آباد:

12ام اسفند, 1392

به گزارش معاونت آموزش حوزه های علمیه خواهران استان کردستان نشست مشترکی با حضور مدیران مدارس علمیه خواهران الزهرا(س) قروه و حضرت زینب(س) سریش آباد و رئیس آموزش و پرورش شهرستان قروه برگزار گردید.

در این نشست که به اعزام مبلغین کارآمد پرداخته شد مباحثی نیز در خصوص پذیرش سراسری حوزه های علمیه خواهران مطرح گردید.

در ادامه سرکار خانم ملاولی مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(س)سریش آباد به معرفی مقطع سطح 2و3حوزه های علمیه به رئیس آموزش و پرورش شهرستان قروه پرداخته وتوضیحاتی در این خصوص ارائه دادند.

زهرا عبدی مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه خواستار همکاری بیشتر آموزش و پرورش با  ائمه جماعت در مدارس گردید.

در ادامه حسین الماسی  رئیس آموزش وپرورش قروه خاطر نشان کرد:پذیرش حوزه های علمیه خواهران از طرف آموزش و پرورش به مدیران مدارس شهرستان اعلام خواهد شد.

وی افزود: آموزش و پرورش شهرستان آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با مدارس علمیه بویژه در روند پذیرش متقاضیان ورود به حوزه های علمیه را اعلام می دارد.

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

مهلت ثبت نام درحوزه های علمیه خواهران تمدید شد.

11ام اسفند, 1392

زمان ثبت نام حوزه های علمیه خواهران تا 20 اسفند تمدید شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صالحی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان با اشاره به اینکه پیش از این مهلت شرکت در فراخوان ثبت نام دوره عمومی سطح دو(کارشناسی) و سطح سه (کارشناسی ارشد) حوزه‌های علمیه خواهران 10 اسفند ماه تعیین شده بود، اضافه کرد: به منظور فراهم آمدن امکان حضور سایر علاقه‌مندان در فرآیند پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران زمان ثبت نام تا 20 اسفند ماه در نظر گرفته شد.
وی با اشاره به اینکه ثبت نام برای ورود به حوزه‌های علمیه خواهران از طریق اینترنت انجام می‌شود، اضافه کرد: داوطلبان جهت دریافت دفترچه و خرید کارت ثبت نام علاوه بر سایت www.whc.ir می توانند به مدارس علمیه خواهران سطح استان نیز مراجعه نمایند.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان افزود: علاقه‌مندان می‌توانند اطلاعات لازم در مورد حوزه‌های علمیه خواهران و ثبت نام در آن را از طریق این پایگاه اینترنتی و مدارس علمیه خواهران سطح استان دریافت کنند.

اشتراک گذاری این مطلب!

دومین دوره آموزش مهارت های تدریس در استان کردستان برگزارشد.

4ام اسفند, 1392

به همت مدیریت استانی حوزه های علمیه خواهران استان کردستان دومین کارگاه  آموزش مهارتهای تدریس با حضور حجت الاسلام والمسلمین هاشم پور و22نفراز اساتید 6مدرسه علمیه استان کردستان در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)کامیاران برگزار گردید.

در این کارگاه آموزشی 2روزه ابتدا حجت الاسلام والمسلمین هاشم پور مهارتهای تدریس را به صورت کلی بیان کرد سپس به تحلیل هر یک از مهارتها به صورت کارگاهی پرداخت.

وی ضمن ارائه مهارت های عمومی تدریس،به بیان صلاحیت های استاد مؤثر،مفاهیم کلیدی مهارتهای تدریس از جمله یادگیری، آموزش و…پرداخت.

وی افزود:اگر بخواهیم حوزه های بانشاط،پویا ،مجتهدپرور،تولید کننده علم وراهبر داشته باشیم باید با مهارتهای زنده ورایج  دنیا در زمینه تدریس آشنا باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین هاشم پور تأکید کرد :فراگیران در این کارگاه با طرح درس ونحوه استفاده از آن آشنا شدند.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری نشست مدیران حوزه های علمیه خواهران استان کردستان با محوریت پذیرش :

1ام اسفند, 1392

به گزارش معاونت فرهنگی حوزه های علمیه خواهران استان کردستان نشست مدیران حوزه های علمیه خواهران این استان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان با اشاره به حساسیت مسئولیت مدیران مدارس علمیه در جامعه تصریح کرد:نهضت علمی ایجاد شده در حوزه های علمیه خواهران جهاد فی سبیل الله است.

وی افزود: حوزه های علمیه خواهران در راستای ماموریت های مصوب هر سال نسبت به جذب و تربیت بانوان متدین و علاقه مند به تحصیل علوم اسلامی و حوزوی در سراسر کشور اقدام می کند.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی با اشاره به آغاز پذیرش در حوزه های علمیه خواهران استان کردستان همزمان با سراسر کشور خاطر نشان کرد:باید از تمام ظرفیت موجود برای تبلیغ جهت پذیرش حوزه های علمیه خواهران سطح استان استفاده نماییم.

وی همچنین سیاست حوزه های علمیه خواهران را تسهیل در شرایط ورود و تحصیل علاقه مندان شمردو افزود: به همین منظور در سطح دو و سه حوزه های علمیه خواهران متناسب با شرایط زندگی بانوان محترم، دوره ها و شیوه های متنوع تحصیلی مانند حضوری تمام وقت، پاره وقت، نیمه حضوری و مجازی در نظر گرفته شده است.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان در این نشست تربيت خواهران مستعد و كارآمد براي رفع نيازهاي ديني جامعه و نظام اسلامي و تبليغ و ترويج، تثبيت و تعميق ارزشها و معارف اسلامي، در جامعه زنان و خانواده هاي آنان در سطح ملي و فراملي را از مهمترین اهداف حوزه های علمیه برشمرد.

وی با اشاره به برخی آیین نامه ها ودستورالعمل ها نکاتی را در این زمینه یادآور شدومدیران مدارس علمیه خواهران سطح استان ضمن ارائه گزارشی از روند پذیرش در مدارس خود به تبادل نظرواستفاده از تجارب یکدیگر در این زمینه پرداختند.

اشتراک گذاری این مطلب!

نشست خبری مدیر حوزه های علمیه خواهران استان کردستان با واحد خبرگزاری تسنیم:

1ام اسفند, 1392

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کردستان: پذیرش سراسری داوطلبان حوزه‌های علمیه خواهران همزمان با سراسر کشور در کردستان آغاز شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در سنندج، با بیان اینکه ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه خواهران تا 10 اسفند ماه ادامه دارد، اظهار کرد: این ثبت‌نام ویژه متقاضیان ورود به مقاطع تحصیلی سطح 2 (کارشناسی) و سطح سه (کارشناسی ارشد) است که ثبت‌نام متقاضیان مقطع سطح 2 با مدرک دیپلم یا سیکل و متقاضیان مقطع سطح سه با مدرک سطح 2 حوزه‌های علمیه خواهران انجام می‌شود.
وی افزود: پذیرش در مراکز حوزه علمیه خواهران از 26 بهمن آغاز شده و تا 10 اسفند ماه ادامه دارد و با توجه به شرایط موجود امکان تمدید مدت ثبت نام نیز وجود دارد.
مدیر حوزه علمیه خواهران استان کردستان با بیان اینکه تحصیل در مدارس حوزه علمیه به صورت حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری است، خاطر نشان کرد: درمقطع سطح دو(کارشناسی) داوطلبان بدون کنکور و با گذراندن آزمون علمی رفتاری بررسی مسایل و اعتقادات دینی، سیاسی، شخصیتی، اجتماعی و انگیزه شخصی می‌توانند در این مرکز شروع به تحصیل کنند.
وی با اشاره به اینکه در غرب کشور تنها در مرکز کامیاران قابلیت حضور دارندگان سیکل در حوزه‌های علمیه وجود دارد گفت: دارندگان مدرک دیپلم دوره کارشناسی در مدت 5 سال و دارندگان مدرک سیکل در مدت 7 سال می‌توانند مدرک کارشناسی خود را اخذ کنند.
حجت الاسلام والمسلمین صالحی افزود: در استان کردستان 6 مرکز در شهرستان‌های سنندج، بیجار، کامیاران، سریش‌آباد، قروه و سقز درسطح2( مقطع کارشناسی )و در مراکز بیجار و قروه نیز سطح 3(مقطع کارشناسی ارشد )تدریس می‌شود.
وی در ادامه افزود: تحصیل بانوان طلبه در مقطع سطح دو الهیات و معارف اسلامی و در مقطع سطح سه در 12 رشته شامل تفسیر و علوم قرآنی،‌ فقه و اصول، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت، کلام با گرایش مهدویت، کلام با گرایش مذاهب اسلامی، اخلاق و تربیت اسلامی، مدرسی ادبیات عرب، تبلیغ با گرایش حج، تاریخ اسلام، مطالعات اسلامی زنان و فلسفه اسلامی انجام می‌شود.
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کردستان با بیان اینکه دفترچه راهنمای ثبت‌نام در حوزه‌های علمیه خواهران در پایگاه اینترنتی به نشانی www.whc.ir قرار گرفته است و متقاضیان می‌توانند این دفترچه را از مدارس علمیه خواهران سطح استان نیز تهیه کنند، عنوان کرد: در این دفترچه ضوابط ثبت‌نام و شیوه تحصیل در حوزه‌های علمیه خواهران بیان شده است.
وی گفت: در 5 شهرستان استان کردستان بجز سنندج برای داوطلبان خوابگاه وجود دارد.

مدیر حوزه های علمیه خواهران کردستان زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان ورود به مقطع سطح سه حوزههای علمیه خواهران را 22 تا 25 اردیبهشت ماه سال آینده ذکر کرد و تصریح کرد: آزمون کتبی داوطلبان این مقطع 26 اردیبهشت برگزار خواهد شد، 23 خرداد نتایج آزمون کتبی اعلام میشود و 23 تا 31 خرداد زمان ثبت نوبت مصاحبه علمی - رفتاری است.
حجت الاسلام والمسلمین صالحی خاطرنشان کرد: نتایج نهایی پذیرفته شدگان مقطع سطح سه حوزه های علمیه خواهران 25 مرداد اعلام می شود.

اشتراک گذاری این مطلب!

آغاز پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران از 26 بهمن

26ام بهمن, 1392

معاون آ‌موزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران برای سال تحصیلی 93-94 از 26 بهمن آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران حجت‌الاسلام سیدمهدی حسینی در نشست با خبرنگاران با بیان اینکه ثبت نام در حوزه‌های علمیه خواهران از طریق پایگاه اینترنتی این مرکز به نشانی www.whc.ir انجام می‌شود، اظهار داشت: ثبت نام در حوزه‌های علمیه خواهران در مقطع سطح دو(کارشناسی) در سال جاری بدون آزمون ورودی خواهد بود، البته سنجش علمی داوطلبان از طریق بررسی سوابق علمی در آخرین مقطع تحصیلی محاسبه می‌شود و افرادی که واجد امتیاز باشند، لازم است در مصاحبه رفتاری - اخلاقی نیز شرکت کنند.
وی با بیان اینکه ثبت نام در حوزه‌های علمیه خواهران تا 10 اسفند ادامه خواهد داشت، افزود: این ثبت نام ویژه متقاضیان ورود به مقاطع تحصیلی سطح دو (کارشناسی) و سطح سه (کارشناسی ارشد) است که ثبت نام متقاضیان مقطع سطح دو با مدرک دیپلم یا سیکل و متقاضیان مقطع سطح سه با مدرک سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران انجام می‌شود.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه دفترچه راهنمای ثبت نام در حوزه‌های علمیه خواهران در پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به نشانی www.whc.ir قرار گرفته است و متقاضیان می‌توانند این دفترچه را از مدارس علمیه خواهران سطح کشور نیز تهیه کنند، ادامه داد: در این دفترچه ضوابط ثبت نام و شیوه تحصیل در حوزه‌های علمیه خواهران بیان شده است.
وی با بیان اینکه تحصیل در مقطع سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران در رشته علوم و معارف اسلامی انجام می‌شود، تصریح کرد: البته در برنامه جدید آموزشی که مراحل زیادی از تصویب آن به انجام رسیده است، تحصیل در این مقطع در پنج گرایش مختلف خواهد بود.
حجت‌الاسلام حسینی با بیان اینکه اعلام نتایج مرحله اول پذیرش مقطع سطح دو، 31 فروردین 93 خواهد بود، گفت: یکم تا دهم اردیبهشت 93 زمان ثبت نوبت مصاحبه از سوی داوطلب در پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران خواهد بود و مصاحبه اخلاقی - رفتاری آنان 10 تا 31 اردیبهشت انجام خواهد شد.
وی زمان اعلام نتایج نهایی پذیرش داوطلبان در مقطع سطح دو را 21 تیرماه دانست و گفت:‌ داوطلبان می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران از قبولی خود مطلع شوند.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران شیوه‌های تحصیل در مقطع سطح دو را شامل حضوری اعم از تمام‌وقت و پاره‌وقت و نیمه‌حضوری ذکر کرد.
وی با بیان اینکه 355 واحد حوزوی سطح دو در کشور فعالیت می‌کنند، گفت: از این تعداد 108 واحد حوزوی دارای امکانات خوابگاهی هستند.
حجت‌الاسلام حسینی ظرفیت پذیرش در مقطع سطح دو حوزه‌های علمیه خواهران را 15هزار نفر ذکر کرد.
وی یادآور شد: تحصیل بانوان طلبه در مقطع سطح سه در 12 رشته شامل تفسیر و علوم قرآنی،‌ فقه و اصول، کلام اسلامی، کلام با گرایش امامت، کلام با گرایش مهدویت، کلام با گرایش مذاهب اسلامی، اخلاق و تربیت اسلامی، مدرسی ادبیات عرب، تبلیغ با گرایش حج، تاریخ اسلام، مطالعات اسلامی زنان و فلسفه اسلامی انجام می‌شود.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان ورود به مقطع سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران را 22 تا 25 اردیبهشت ماه سال آینده ذکر کرد و یادآور شد: آزمون کتبی داوطلبان این مقطع 26 اردیبهشت برگزار خواهد شد، 23 خرداد نتایج آزمون کتبی اعلام می‌شود و 23 تا 31 خرداد زمان ثبت نوبت مصاحبه علمی - رفتاری خواهد بود.
حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان مقطع سطح سه حوزه‌های علمیه خواهران 25 مرداد اعلام خواهد شد و ظرفیت پذیرش مدارس علمیه خواهران در این مقطع 2هزار و 500 نفر است.
وی با بیان اینکه در سال تحصیلی آینده شاهد برگزاری هفتمین دوره تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران خواهیم بود، گفت: زمان‌بندی پذیرش متقاضیان ورود به مرکز تربیت مدرس حوزه‌های علمیه خواهران که با هدف تامین استاد خانم مورد نیاز حوزه‌های علمیه خواهران در نقاط مختلف کشور راه‌اندازی شده است، مانند داوطلبان سطح سه است.
معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران تعداد واحدهای حوزوی مقطع سطح دو در کشور را 355 واحد و تعداد واحدهای حووزی مقطع سطح سه را 50 واحد ذکر کرد.

اشتراک گذاری این مطلب!

آغاز ثبت نام وپذيرش حوزه‌هاي علميه خواهران سال تحصیلی 94-1393

19ام بهمن, 1392

آغاز ثبت نام وپذيرش حوزه‌هاي علميه خواهران سال تحصیلی 94-1393

به گزارش معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران حجت الاسلام والمسلمین  صالحی مدیر محترم  حوزه‌هاي علميه خواهران استان کردستان اظهار داشت: پذيرش سراسري حوزه‌هاي علميه خواهران از26 بهمن ماه آغاز مي‌شود .

ایشان افزودند: حوزه های علمیه خواهران در راستای ماموریت های مصوب هر سال نسبت به جذب و تربیت بانوان متدین و علاقه مند به تحصیل علوم اسلامی و حوزوی درواحد آموزشی تربیتی همزمان باسراسر کشوردر سطح استان اقدام می کند.

حوزه های علمیه خواهران جهت تربیت خواهران دین شناس ،صاحب نظر ، متخلق به اخلاق اسلامی ، توانمند در تبلیغ وترویج آموزه های دینی ،تدریس ،تحقیق ، تألیف ،مدیریت فرهنگی ،پاسخ گو به نیازهای علمی – معرفتی واخلاقی بانوان درمقاطع تحصیلی سطح2 (کارشناسی) وسطح 3 (کارشناسی ارشد)طلبه خواهرمی پذیرد.

ایشان افزودند متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی سایت مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهرانwww.whc /paziresh مراجعه نمایند.

و یا با شماره تلفن 08712268491 تماس حاصل فرمایند.

اشتراک گذاری این مطلب!

استقبال تحصیل‌کردگان دانشگاهی از تحصیل در حوزه‌های خواهران

16ام بهمن, 1392

استقبال تحصیل‌کردگان دانشگاهی از تحصیل در حوزه‌های خواهران

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران گفت: هر ساله در زمان فراخوان پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران با استقبال تحصیل‌کردگان دانشگاهی برای ورود به حوزه‌های علمیه خواهران مواجه هستیم.

حجت‌الاسلام سیدمهدی حسینی با اشاره به آغاز زمان پذیرش سراسری حوزه‌های علمیه خواهران افزود: امسال نیز مانند سال‌های گذشته شاهد استقبال تحصیل‌کردگان دانشگاهی از حوزه‌های علمیه خواهران هستیم.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به آمار ثبت نام تحصیل‌کردگان دانشگاهی برای ورود به حوزه‌های علمیه خواهران در سال گذشته اظهار داشت: در سال گذشته ۴ هزار و ۷۴ نفر با مدارک دانشگاهی شامل هزار و ۷۶ نفر با مدرک کاردانی، ۲هزار و ۸۲۴ نفر با مدرک کارشناسی، ۱۶۴ نفر با مدرک کارشناسی ارشد و ۱۰ نفر با مدرک دکترا برای ورود به حوزه‌های علمیه خواهران ثبت نام کردند.

وی رشته‌های تحصیلی افرادی که با مدرک دکترا در حوزه‌های علمیه خواهران ثبت نام کرده‌ بودند را شامل دندانپزشکی، حقوق، ژنتیک مولکولی، اقتصاد نظری، آموزش زبان انگلیسی، پزشکی و زبان و ادبیات عرب ذکر کرد.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه بانوان علاقمند با مدرک دیپلم می‌توانند برای ورود به حوزه‌های علمیه خواهران ثبت نام کنند، افزود: امسال نیز آزمون ورودی برای تمام ثبت نام کنندگان حذف شده است و افراد با توجه به سوابق تحصیلی و مصاحبه پذیرفته خواهند شد.
اشتراک گذاری این مطلب!

آغاز پذيرش سراسري حوزه‌هاي علميه خواهران از 26 بهمن 92

16ام بهمن, 1392

پذيرش سراسري حوزه‌هاي علميه خواهران از 26 بهمن ماه آغاز مي‌شود.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسینی معاون آموزش حوزه‌هاي علميه خواهران کشور گفت: پذيرش سراسري حوزه‌هاي علميه خواهران از26 بهمن آغاز مي‌شود .
حجت الاسلام حسینی افزودند: حوزه های علمیه خواهران در راستای ماموریت های مصوب هر سال نسبت به جذب و تربیت بانوان متدین و علاقه مند به تحصیل علوم اسلامی و حوزوی در بیش از 400 واحد آموزشی تربیتی در سراسر کشور اقدام می کند.
وی مأموريت‌هاي حوزه‌هاي علميه خواهران را مطابق مصوبه 797 شوراي محترم عالي بدین شرح اعلام کردند:
1- تبيين و تعميق آموزه‌هاي اسلام و مكتب تشيع در عرصه‌هاي مختلف علوم و معارف اسلامي، به ويژه مسائل اختصاصي زنان و خانواده و زمينه سازي براي استنباط معارف ديني؛
2- صيانت هوشمندانه و روشمند از اسلام و مكتب اهل‌بيت(عليهم السلام) در برابر شبهات، بدعتها، خرافات، التقاط و انديشه‌هاي انحرافي به ويژه در حوزه مسائل زنان و خانواده؛
3- هدايت جامعه زنان با تكيه بر تعليم، تعميق و گسترش معنويت، اخلاق و رفتار اسلامي؛
4- اهتمام به تحقق تمدن اسلامي بر اساس آموزه‌هاي قرآن كريم و مكتب اهل‌بيت(عليهم السلام) ؛
5- هدايت، پشتيباني و حمايت از تحكيم و اعتلاي نظام اسلامي؛
6- نظريه‌پردازي و توليد علم در عرصه مسائل زنان و خانواده مبتني بر اسلام و معارف وحياني؛
7- تربيت خواهران مستعد و كارآمد براي رفع نيازهاي ديني جامعه و نظام اسلامي به ويژه تربيت استاد براي حوزه‌هاي علميه در داخل و خارج كشور؛
8- تبليغ و ترويج، تثبيت و تعميق ارزشها و معارف اسلامي، در جامعه زنان و خانواده هاي آنان در سطح ملي و فراملي.
ایشان همچنین سیاست حوزه های علمیه خواهران را تسهیل در شرایط ورود و تحصیل علاقه مند ان شمردند و گفتند: به همین منظور در سطح دو و سه حوزه های علمیه خواهران متناسب با شرایط زندگی بانوان محترم، دوره ها و شیوه های متنوع تحصیلی مانند حضوری تمام وقت، پاره وقت، نیمه حضوری و مجازی در نظر گرفته شده است.

معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران با بيان اينکه ثبت‌نام از متقاضيان ورود به حوزه‌هاي علميه خواهران به صورت اينترنتي انجام می پذیرد اضافه کرد: متقاضيان مي‌توانند با مراجعه به پايگاه اينترنتي www.whc.ir صفحه پذیرش و مدارس علمیه ضمن دریافت دفترچه راهنمای پذیرش و خرید کارت ثبت نام نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری جلسه اخلاق در مدرسه علمیه حضرت زینب(س)سریش آباد با حضور امام جمعه دلبران:

29ام مهر, 1392

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(س) سریش آباد نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای فیض، امام جمعه دلبران و استادبزرگوار اخلاق در این مدرسه علمیه در روز عرفه  برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین فیض با اشاره به اینکه روز عرفه که روز شهادت حضرت مسلم نیز می باشد، روز دعا و نیایش است افزودند: عرفه از معرفت گرفته شده است و معرفت اساس انسانیت انسان است.

وی تاکید کرد: آنچه برای خدای متعال ارزش دارد معرفت انسان است لذا فرموده اند دو رکعت نماز عارف بهتر از هزاران رکعت نماز عابدی است که معرفت نداشته باشد. اگر انسان شناخت صحیح نداشته باشد عبادت او ارزش ندارد .

به فرموده ایشان دعای عرفه کلاس بزرگی برای معرفت است. سید الشهداء(ع) در چنین روزی از مکه خارج شدند و در جبل النور خیمه زدند و دعای عرفه را قرائت کردند. با دیدن حال امام حسین(ع) همه منقلب شدند که چه حالت معنوی دارد و اصحاب می گویند تعجب کردیم و فقط حضرت را نگاه می کردیم در روایت هست اشک امام حسین (ع) جاری بود.

امام جمعه دلبران خاطر نشان کرد:علمای ما از امروز سعی می کردند کارهایشان را درست کنند. اساتید ما می گفتند کارهایتان را قبل از محرم اصلاح کنید چون ماه محرم ماه معرفت است.

وی با تأکید بر طلاب افزود:از همین الان به فکر احرام در محرم باشید، دیون خود را ادا کنید، بقای اسلام به امام حسین (ع) و عزاداری برحضرت است هر زمان که عزاداری حضرت تضعیف شود به اسلام ضربه وارد می شود. خیلی از توبه ها در مراسمات اتفاق می افتد .

 

اشتراک گذاری این مطلب!

ارزیابی اساتید مدارس سطح 2 در استان کردستان برگزار شد

17ام تیر, 1392

به گزارش معاونت آموزش مدیریت استان کردستان مصاحبه علمی -رفتاری اساتید مدارس سطح 2 در این استان برگزار گردید.

خانم محمدی معاون آموزش استان با اشاره به برگزاری مصاحبه علمی-رفتاری اساتید خاطر نشان کرد:ارزیابی اساتیدی که از طرف مدرسه بر طبق دستور العمل های معاونت محترم آموزش مرکز، معرفی شده بودند در مرکز استان در دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان با حضور اساتید محترم ارزیاب برگزار گردید.

وی هدف از برگزاری این مصاحبه علمی اساتید را  تأمین مدرسان مورد نیاز برای واحدهای آموزشی سطح 2اعلام نمود.


ایشان در ادامه افزود:اساتید ارزیاب این دوره حضرت آیت الله حسینی شاهرودی نماینده محترم ولی فقیه در استان وحجت الاسلام والمسلمین حاج آقا صفی زاده بودند.

وی در پایان تصریح کرد:این ارزیابی ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین صالحی مدیر حوزه های علمیه خواهران استان برگزار گردید.


اشتراک گذاری این مطلب!

اتمام امتحانات نیم سال دوم سال تحصیلی 92-91 در مدارس استان کردستان

13ام تیر, 1392

به گزارش معاونت آموزش حوزه های علمیه خواهران استان کردستان آزمون نیم سال دوم سال تحصیلی 92-91 به حول و قوه الهی در مدارس علمیه خواهران استان کردستان به اتمام رسید.

طلاب جهت دریافت نتایج آزمون های خود می توانند به مدارس مربوطه  مراجعه نمایند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری جلسه مصاحبه داوطلبین ورودی حوزه در مدرسه علمیه حضرت زینب(س)سریش آباد

19ام خرداد, 1392


به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب(س)سریش آباداز داوطلبین ورودبه این حوزه علمیه مصاحبه به عمل آمد.

سرکار خانم ملاولی مدیر محترم مدرسه علمیه حضرت زینب(س)سریش آباد خاطر نشان کرد:با توجه به حذف آزمون ورودی حوزه های علمیه ،مصاحبه ها در امسال اهمیت بیشتری در مقایسه با سالهای قبل دارند زیرا این مصاحبه ها مبنای ورود یا عدم ورود عده ای به حوزه های علمیه می شوند.

وی در ادامه افزود با توجه به این مهم وبه حول وقوه الهی وعنایات خاص امام عصر (عج الله تعالی فرجه وشریف ) از داوطلبین ورود به حوزه علمیه خواهران در سال تحصیلی 93-92 همزمان با دیگر مدارس علمیه سراسر کشور ،در این مدرسه علمیه مصاحبه به عمل آمد .


وی درپایان افزود انجام تمامی مصاحبه ها در حضور نماینده محترم استان  با برنامه ریزی دقیق ومنظم واعلام زمانبندی برگزار گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری آزمون ورودی سطح 3 در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)بیجار

21ام اردیبهشت, 1392

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)بیجارآزمون ورودی سطح سه  در حوزه علمیه فاطمه الزهرا(س)بیجاردر تاریخ92/2/20 همزمان با سراسر کشور برگزار گردید.

سرکار خانم به لسان مدیر مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)بیجارتصریح کرد:این آزمون با حضور ناظر اعزامی از مدیریت استان و مسئولین مربوطه  راس ساعت 10 صبح همزمان با سراسر کشور برگزار گردید.در این آزمون حجت الاسلام والمسلمین مرادی امام جمعه محترم این شهرستان از آزمون بازدید به عمل آوردند.


سرکار خانم به لسان افزود: در این آزمون داوطلبان در مدت 120 دقیقه به 100 سئوال چهارگزینه‌ای پاسخ دادند.
نتایج این آزمون 18 خرداد اعلام و مصاحبه علمی پذیرفته‌شدگان آزمون از 25 خرداد تا 25 تیر برگزارخواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

برگزاری آزمون ورودی سطح 3 و باز پذیری سطح دو در مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه

21ام اردیبهشت, 1392


به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه آزمون ورودی سطح سه و باز پذیری سطح دو در حوزه علمیه الزهرا(س) قروه در تاریخ92/2/20 همزمان با سراسر کشور برگزار گردید.

سرکار خانم عبدی مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س)قروه تصریح کرد:این آزمون با حضور ناظر اعزامی از مدیریت استان و مسئولین مربوطه در حیطه برگزاری امنیت آزمون راس ساعت 10 صبح به حول و قوه الهی همزمان با سراسر کشور برگزار گردید.این مدرسه مبارکه با همت و پیگیری مجدانه مدیریت محترم حوزه های علمیه استان کردستان حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای صالحی موفق به کسب مجوز دوره آموزش عالی رشته تفسیر وعلوم قرآنی گردید .


سرکار خانم عبدی افزود: در این آزمون داوطلبان در مدت 120 دقیقه به 100 سئوال چهارگزینه‌ای پاسخ دادند.
نتایج این آزمون 18 خرداد اعلام و مصاحبه علمی پذیرفته‌شدگان آزمون از 25 خرداد تا 25 تیر برگزارخواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

گزارش اقد امات صورت گرفته در خصوص پذیرش حوزه های علمیه خواهران در مدرسه علمیه حضرت زینب (س) سریش آباد

9ام اسفند, 1391به گزارش معاون محترم آموزش مدرسه علمیه حضرت زینب (س) شهرستان سریش آباد سرکار خانم  انتظاری تبلیغات جهت پذیرش حوزه های علمیه خواهران همزمان با مدارس علمیه سراسر کشور در این مدرسه علمیه آغاز گردیده است.

سرکار خانم ملاولی مدیر محترم مدرسه علمیه زینب کبری (س) سریش آباد خاطر نشان کرد :
تبلیغات گسترده در راستای پذیرش حوزه های علمیه در این شهرستان آغاز گردیده وبه نحو مطلوب واحسنت اقداماتی در این راستا در ایام تبلیغات پذیرش طلبه صورت می پذیرد.از جمله این اقدامات ثبت نام در این مدرسه علمیه به صورت اطلاعیه در نماز جمعه هرهفته شهر اعلام می شود

ایشان همچنین در ادامه افزمودند:تبلیغات توسط ائمه جماعات در مدارس انجام می شود وپخش بروشور ویژه پذیرش حوزه علمیه خواهران در سطح شهر جهت جذب حداکثری داوطلبین پذیرش انجام شده است وی در ادامه افزود : تبلیغ در دبیرستان های شهر واطلاع رسانی به دانش آموزان در دست اقدام این مدرسه علمیه است.

اشتراک گذاری این مطلب!

معاون محترم آموزش مدیریت استان کردستان در المپیاد علمی مرحله استانی حضور یافتند.

7ام اسفند, 1391

به گزارش روابط عمومی مدیریت استان کردستان، معاون محترم آموزش استان سرکار خانم کبری محمدی در مسابقات علمی (مرحله استانی ) که در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) کامیاران همزمان با دیگر مدارس علمیه سراسر کشور برگزار گردید به عنوان ناظر آزمون حضور یافتند .

ایشان ضمن تقدیر وتشکر ازمدیر وعوامل اجرایی آزمون در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(س)تصریح کردند:اجرای آزمون در این مدرسه مبارکه برطبق دستورالعمل های ارسالی از معاونت محترم آموزش مرکز بوده واز اجرای منظم آن ابراز خرسندی نمودند.

اشتراک گذاری این مطلب!

چهارمین دوره مسابقات علمی (مرحله استانی ) در مدرسه فاطمه الزهرا (س) کامیاران برگزار شد

7ام اسفند, 1391

به گزارش معاونت آموزش مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) کامیاران، به حول وقوه الهی مسابقات علمی (مرحله استانی )همزمان با سراسر کشور در این مدرسه مبارکه برگزار گردید.
در تاریخ 91/12/4روز جمعه 20 نفر از طلاب مدارس علمیه خواهران سطح استان کردستان همزمان با طلاب سراسر کشوربه رقابت علمی پرداختند.
بعد از اعلام نتایج از طرف معاونت محترم آموزش مرکز برگزیدگان این مرحله به مرحله کشوری راه می یابند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

پذیرش حوزه های علمیه خواهران آغاز شد

3ام اسفند, 1391

پذیرش حوزه های علمیه خواهران آغاز شد:
به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران استان کردستان پذیرش حوزه های علمیه خواهران آغاز شد
به اطلاع خواهران علاقمند به تحصیل در حوزه های علمیه خواهران می رساند؛ حوزه های علمیه خواهران استان کردستان ، همزمان باحوزه های سراسر کشور برای سال تحصیلی 93-92 از تاریخ اول اسفند ماه لغایت 22 اسفند ماه سال 91 ثبت نام به عمل می آورد .
علاقمندان جهت دریافت دفترچه راهنمای پذیرش وکارت ویژه ثبت نام به مدارس علمیه خواهران شهرستان خود مراجعه ویا از طریق سایت پذیرش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به نشانیwww.whc.ir/pazireshبه صورت اینترنتی ثبت نام نمایند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

آغاز فرایند پذیرش مدارس علمیه خواهران-سطح2

18ام بهمن, 1391

به گزارش معاون محترم آموزش مدیریت استان؛به حول وقوه الهی وبا استعانت از توجهات حضرت ولی عصر(ارواحناله الفداء)ثبت نام پذیرش سطح2 دوره های حضوری-نیمه حضوری وپاره وقت برای سال تحصیلی 93-92 به صورت اینترنتی از روز سه شنبه اول اسفند شروع می شود وتا پایان روز دوشنبه 28اسفند ماه1391ادامه خواهد داشت.

ثبت نام از متقاضیان تحصیلات علوم حوزوی به شیوه ی اینترنتی انجام خواهد شد. برای تهیه کارت ثبت نام اینترنتی ودفترچه راهنمای پذیرش سال92به یکی از دوصورت ذیل اقدام نمایید:

1-مراجعه به مدارس علمیه خواهران سراسر کشور (آدرس وشماره تلفن مدارس دارای مجوز پذیریش سال92در سایت پذیرش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به نشانی www.whc.ir

2-مراجعه به سایت پذیرش وپرداخت آنلاین هزینه ثبت نام ودریافت دفترچه راهنمای پذیرش،از طریق مراجعه به سامانه مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران به نشانی www.whc.ir

اشتراک گذاری این مطلب!

قابل توجه طلاب سطح 2و3

8ام بهمن, 1391

به اطلاع طلاب سطح2و3می رساندانتخاب واحد طلاب بر اساس زمان های تعیین شده به شرح ذیل می باشد

از تارخ91/11/7 لغایت10/11/91 :


1-طلاب ورودی 89به قبل دوره عمومی ویژه
2-طلاب ورودی87به قبل دوره عمومی
3-کلیه طلاب سطح3از تاریخ91/11/11 لغایت91/11/13

1-ورودی 90و91دوره عمومی ویژه

2-طلاب ورودی 88تا 91دوره عمومی

 روزهای انتخاب واحد طلاب بازپذیری با توجه به سال ورود ثبت شده در سامانه آموزش تعیین می گردد.

اشتراک گذاری این مطلب!

آغاز انتخاب واحد نیمسال دوم سال تحصیلی 91/92طلاب

8ام بهمن, 1391

در آستانه ورود به نیمسال تحصیلی 91/92،انتخاب واحد طلاب از تاریخ 91/11/7لغایت91/11/13به صورت اینترنتی،به نشانی talabeh.whc.ir توسط طلاب محترم برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

امتحانات نیم سال اول سال تحصیلی 91/92مدارس علمیه سطح استان به پایان رسید

8ام بهمن, 1391

به یاری خداوند متعال وتوجهات حضرت ولی عصر(عج)امتحانات نیمسال اول سال تحصیلی 91/92مدارس علمیه سطح استان همزمان با سراسر کشور با موفقیت به پایان رسید.

امتحانات از تاریخ 91/10/17مطابق برنامه ارسال شده از سوی معاونت محترم آموزش مرکز آغاز گردید.همچنین نمرات میانی،تحقیق و شفاهی طلاب مدارس علمیه سطح استان در سامانه آموزش ثبت گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

امتحانات نیم سال اول سال تحصیلی 92-91 (سطح دو) آغاز شد:

17ام دی, 1391

به حول قوه الهی مدارس علمیه استان کردستان همزمان با سایر مدارس سراسر کشور اولین امتحان پایان ترم نیمسال اول تحصیلی 92-91 در نوبت 8 و 10 صبح در تاریخ 91/10/17 برگزار گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

....اربعین

13ام دی, 1391

اربعین؛ روز زیبایی حقیقت، روز زیارت چشم‏ها از زیبایی‏های کربلا، روز تماشای واقعه عاشورا، روز به گل نشستن خون ذبح عظیم کربلا.
اربعین؛ پایان شمرها و حرمله‏ ها، پایان قهقه ها و هوسرانی‏ ها، پایان تشنگی‏ ها، پایان هراس دخترکان
اربعین؛ روز «نَصْرٌ مِنَ اللّهِ وَ فَتْحٌ قَریبٌ»، روز پیروزی خون بر شمشیر، روز جاودانگی حسین علیه‏السلام .

اشتراک گذاری این مطلب!

حدیث روز ..........

28ام آذر, 1391

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) می فرمایند:

اَدِّبوا اَولادَكُمْ عَلى ثَلاثِ خِصالٍ : حُبِّ نَبيِّكُمْ و حُبِّ اَهْلِ بَيْتِهِ وَ عَلى قِراءَةِ الْقُرآنِ ؛


فرزندانتان را به سه چيز ادب كنيد: عشق به پيامبرتان، عشق به خاندان او، و قرآن خواندن.

 

 

اشتراک گذاری این مطلب!

خبر: برگزاری چهارمین دوره مسابقات علمی (مرحله مدرسه ای)

26ام آذر, 1391

مسابقات علمی طلاب سطح دو حوزه های علمیه خواهران استان کردستان همزمان با سراسر کشور با شرکت 120 نفر طلبه با هدف ایجاد و افزایش انگیزه مطالعه رقابت سازنده بین طلاب  شناخت استعدادهای برتر در مدارس علمیه سطح استان برگزار گردید.

اشتراک گذاری این مطلب!

خبر: دومین مرحله دوره دانش افزایی اساتید کلام برگزار گردید

26ام آذر, 1391

به حول قوه الهی دومین مرحله دوره ی جدید دانش افزایی اساتید کلام با محوریت بحث « نبوت و امامت » با حضور مدرسان استان کردستان و کرمانشاه برگزار گردید.

قابل توجه می باشد که : اساتید محترم مدارس علمیه استان کردستان جهت شرکت در این دوره که در استان کرمانشاه به عنوان میزبان این دوره بودند شرکت نمودند.

عمده فعالیت های این کارگاه عبارت است از : ارائه راهکارهای تدریس مباحث نبوت و امامت و آسیب شناسی و پرسش و پاسخ.

اشتراک گذاری این مطلب!

خبر : برگزاری آزمون ورودی پنجمین دوره تربیت مدرس قم

26ام آذر, 1391

آزمون پنجمین دوره تربیت مدرس قم برای نیمسال دوم تحصیلی 92-91 برگزار گردید. به حول قوه الهی و تاییدات حضرت ولی عصر (عج) استان کردستان نیز با 14 نفر از داوطلبین در این آزمون شرکت نمودند که انشاء الله بعد از اعلام نتایج جهت ادامه تحصیل در تربیت مدرس ثبت نام خواهند شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

خبر: نشست اساتید وطلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) سقز با حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای خاکسار

13ام آذر, 1391

 


نشست اساتید وطلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه (س) سقز با حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای خاکسار

مدرسه علميه حضرت فاطمه (س) سقز در تاريخ 6/9/91 به مدت 3 روز در خدمت حجه الاسلام والمسلمين جناب آقاي خاكسار بودند در طي اين سه روز كلاسها به طور متوالي از صبح تا عصر براي همه طلاب در محضر ايشان بر گزار گرديد
مباجث مطرح شده به شرح ذیل می باشد :
1–بيان اهداف آموزشي
2-انگيزه طلبگي
3-شيونات طلبگي -ذي طلبگي
4- مباحث مربوط به امر به معروف ونهي از منكر
5- نقش بسيج وبسيجيان در انقلاب 6-پرسش وپاسخ عمومي با طلاب و… اشاره كرد.
در ضمن ايشان دو جلسه نيز با اساتيد حوزه برگزار نمودند كه در طي آن به مباحثي از جمله ،تلاش هر چه بيشتر اساتيد براي افزايش سطح علمي خود ،اهداف تدريس وشيوه هاي آن ايجاد انگيزه در طلاب براي مطالعه عميق دروس وغيره پرداختند.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

خبر: برگزاری جلسه اساتید با حضور مدیر محترم مدرسه حضرت زینب( سلام الله علیها ) سریش آباد

13ام آذر, 1391


جلسه اساتید با حضور مدیر محترم مدرسه حضرت زینب( سلام الله علیها ) سریش آباد برگزار گردید
روز پنج شنبه مورخ 09/09/91 رأس ساعت 13، جلسه ای با حضور اساتید و معاونین در مدرسه حضرت زینبسلام الله علیها سریش آباد برگزار شد. در این جلسه ابتدا خانم ملاولی مدیریت مدرسه به تبیین وظایف استاد در باب مطالعه و تلاش برای بالا بردن سطح علمی کلاس و پاسخگویی به سوالات طلاب مطالبی را ارائه کردند و از اساتید خواستند برای ادامه تحصیل و اخذ مجوز تدریس اقدام نمایند.
اساتید در این جلسه گزارشی از روند درسی و اخلاقی طلاب در کلاس ارائه نمودند. همچنین در این جلسه با همکاری و هماهنگی اساتید زمان امتحانات میان ترم مشخص گردید.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

خبر: جلسه پرسش و پاسخ طلاب با امام جمعه شهر سریش آباد

1ام آذر, 1391

جلسه ای با حضور امام جمعه محترم شهر سریش آباد جناب حجه الاسلام و المسلمین حاج آقا بیابانی و رئیس هیات امناء با طلاب مدرسه زینب الکبری (س) برگزار گردید.

در این جلسه طلاب با پرسش های خود در زمینه مسائل حوزه و امور آموزشی مدرسه مطرح نمودند که آقا بیابانی نیز پاسخ گو پرسش های طلاب در این زمینه بودند.

مشروح پرسش و پاسخ ها در مطلب آینده

اشتراک گذاری این مطلب!

خبر: آغاز فعالیت های تبلیغاتی جهت پذیرش مدرسه سقز در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)

1ام آذر, 1391

همزمان با عزاداری سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) ، حوزه علمیه خواهران حضرت فاطمه (س) سقز در خصوص پذیرش سال تحصیلی 93-92 اقدامات لازم در این زمینه انجام دادند.

مدرسه مبارکه حضرت فاطمه (س) در حین مراسمات خود بسته های تبلیغی و همچنین تبلیغ چهره به چهره در حسینه شهرستان سقز توسط طلاب و کارکنان محترم را شروع کردند.


اشتراک گذاری این مطلب!

خبر: نشست سیاسی با حضور حجه الاسلام رستمی نماینده ولی فقیه در سپاه قروه در مدرسه علمیه الزهرا (س) قروه

30ام آبان, 1391

برگزاري نشست سياسي ، اجتماعي با حضورحجت الاسلام و المسلمين جناب آقاي رستمي نماينده ولي فقيه در سپاه


جلسه نشست سياسي در جمع طلاب با حضور استاد حاج آقا رستمي نماينده ولي فقيه در سپاه برگزار شد كه محور سخنان ايشان مباحث سياسي روز بود و طي سخنراني خود به اقتصاد مقاومتي اشاره نمودند و فرمودند: اگر انسان فقر بر او فشار بياورد دين خود را مي فروشد؛ لذا دين اسلام به اين موضوع اهميت داده است درسيره ائمه اين موضوع مطرح است در دنياي امروز اقتصاد حرف اول را ميزند، اگر خانواده اي ، جامعه اي، ملتي در اقتصادشان مشكل داشته باشند همه طبقات آن دچار خلل مي شوند، رابطه مستقيمي بين اقتصاد و استقلال است اگر كشوري در مورد اقتصاد وابسته به ديگران باشد استقلال ندارد. دشمن ما بعد ازاين همه دشمني كردن با ملت ايران باز هم دست از اين دشمني برنداشته است و و حال بر اقتصاد ما دست گذاشته است، غرب و دنياي غرب دنبال مصرف گرايي است وضعيت غرب طوري شده كه مشكلات اقتصادي شديدي ايجاد شده و نتيجه فرهنگ غلط خودشان است. مقام معظم رهبري در سال 79-80-81 تاكيد دارند روي اصلاح الگوي مصرف ما اگر الگوي مصرفمان را درست كنيم اقتصادمان درست خواهد شد. مصرف گرايي جامعه را از پاي در مي آورد جامعه اي كه مصرف آن از توليدش بيشتر باشد آن جامعه از بين مي رود.
دشمن در اين زمينه اهداف خاصي را دنبال مي كند: مي خواهد ما را مصرف گرا و وابسته بار بياورد و روي بچه هاي ما تاثير خواهد گذاشت و فردا از آمريكا و غرب حمايت خواهد كرد وقتي كالاهايمان را از غرب وارد كنيم فردا براي از بين نرفتن اين كالا ها حاضر نخواهد شد كه مرگ بر آمريكا بگويد.
مقام معظم رهبري از مصرف گرايي به يك بيماري ياد كردند.
دين مبين اسلام در مورد مسائل اقتصادي خيلي حساس است در مورد انسان مي گويد «في حلالها حساب في حرامها عقاب» اگر مال حلال باشد بايد حساب پس دهد در مورد حرامش بايد جوابگو باشيم، اسلام در مورد اقتصاد انسان را آزاد نگذاشته است به مسلمانان توصيه كرده در مورد مسائل اقتصادي حساس باشيد در خصوص اموال بحث ماليات ، خمس، زكات را دارد.(كسي كه خمس ندهد مانند اين است شمشير كشيده و مقابل امام زمان (عج) ايستاده است.)
آيا اقتصاد مقاومتي همان اقتصاد رياضتي است؟ اصلاً اينگونه نيست اقتصاد مقاومتي آقا فرمودند:« بكارگيري راه هايي است كه اجرايي است و بدون مشكل مي تواند كشور را به بالا مي برد. و راهكار آن در سطح كشور با رعايت مواردي حل خواهد شد.: از جمله « مديريت مصرفي - افزايش توليد (ثروت را بايد از طريق علم بيشتر كنيم)- كمك به فقيران و مستمندان - صرفه جويي - كاهش وابستگي

اشتراک گذاری این مطلب!

خبر: برگزاری چهارمین دوره مسابقات علمی (سطح دو)

18ام آبان, 1391

در راستای برگزاری چهارمین دوره مسابقات علمی همزمان با سراسر کشور مدارس علمیه سطح استان کردستان نیز همچون سال های گذشته در مرحله مدرسه ای - منطقه ای و کشوری شرکت خواهند نمود.

مدیران محترم مدارس در امر تبلیغات و با استفاده از ابزارها و شیوه های تبلیغاتی جذاب نسبت به شرکت حداکثری طلاب اقدامات لازم را مبذول نمود تا به یاری خداوند متعال شاهد رقابت علمی گسترده در بین طلاب باشیم.

اشتراک گذاری این مطلب!

خبر: برگزاری امتحانات ماهانه مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) کامیاران

8ام آبان, 1391

امتحانات ماهانه اول مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (س) کامیاران برگزار گردید. طلاب در سالن اجتماعات مدرسه سر جلسه حضور به عمل آوردند و با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط یکی از طلاب این مدرسه مبارکه امتحانات را شروع کردند.

بعد از تلاوت آیات آسمانی قرآن کریم اوراق توسط معاون آموزش در بین طلاب توزیع گردید.

کلیه امتحانات در تاریخ 91/7/27 به پایان رسید.


اشتراک گذاری این مطلب!

 
مهمان امام